Radomscy bernardyni modlą się o ustanie pandemii

Marta Deka Marta Deka

publikacja 10.04.2020 11:36

W kościele ojców bernardynów w Radomiu codziennie odmawiana jest modlitwa o jak najszybsze opanowanie pandemii koronawirusa za wstawiennictwem św. Szymona z Lipnicy.

Obraz św. Szymona z Lipnicy wystawiony jest przed prezbiterium. Obraz św. Szymona z Lipnicy wystawiony jest przed prezbiterium.
Marta Deka /Foto Gość

Obraz św. Szymona z Lipnicy wystawiony jest przed głównym ołtarzem w kościele św. Katarzyny (ojców bernardynów) przy ul. Żeromskiego 6/8.

Ten święty bernardyn zmarł w Krakowie w 1482 r. podczas epidemii cholery. Zaraził się tą chorobą spiesząc z pomocą chorym.

Po każdej Mszy św. odmawiana jest w intencji ustania pandemii specjalna modlitwa do św. Szymona:

Św. Szymonie z Lipnicy, ty wiesz najlepiej, czym jest zaraza, bo sam jej doświadczyłeś, a nawet stałeś się jej ofiarą, kiedy z miłością spieszyłeś z pomocą potrzebującym. Dzisiaj my znaleźliśmy się w podobnej sytuacji, walcząc z epidemią koronawirusa. Z ufnością więc zwracamy się do ciebie w tych trudnych chwilach, prosząc o wstawiennictwo u najlepszego Ojca w niebie, aby okazał nam miłosierdzie i sprawił, by epidemia koronawirusa nie siała więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej ją opanować. Wyproś zdrowie chorym, życie wieczne zmarłym i pociechę rodzinom ofiar. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i wypraszaj potrzebne łaski tym wszystkim, którzy starają się opanować epidemię. Sami czujemy się bezradni w sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy w twoje przemożne wstawiennictwo. Amen.
Św. Szymonie, patronie chorych w czasie epidemii, módl się za nami.