Maturzysto, daj się pobłogosławić!

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 23.04.2020 19:48

Akcja Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu.

W ubiegłym roku Mszę św. w intencji maturzystów zakończyło indywidualne błogosławieństwo abiturientów. W tym roku było to niemożliwe. Ale niemożliwe może stać się możliwe. W ubiegłym roku Mszę św. w intencji maturzystów zakończyło indywidualne błogosławieństwo abiturientów. W tym roku było to niemożliwe. Ale niemożliwe może stać się możliwe.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Kończąc wczorajszą Mszę św. w intencji maturzystów, bp Henryk Tomasik zachęcał, by tegoroczni absolwenci szkół średnich, gdy już po szczęśliwie zdanej maturze rozpoczną studia, korzystali z oferty, jaką dają Duszpasterstwa Akademickie. Działają w każdym mieście, gdzie są uczelnie. Takie duszpasterstwo działa także w Radomiu przy ul. Górnicza 2, na osiedli Akademickim, w podwórzu za kościołem św. Jadwigi.

Warto podjąć te zachętę. Ale nie trzeba czekać do jesieni. Radomscy duszpasterze już czekają i od dziś zapraszają maturzystów, by przyszli… po indywidualne błogosławieństwo, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

- Od dziś, 23 kwietnia, aż do Twojego egzaminu maturalnego, kiedykolwiek by on nie był, możesz przyjść do nas, do Duszpasterstwa Akademickiego, o jakiejkolwiek porze, i poprosić duszpasterzy o indywidualne błogosławieństwo - zachęcają duszpasterze, ks. Mariusz Wilk i ks. Arkadiusz Bernat.

Proszą o wcześniejszy telefon. Oto numery: 692 430 795 i 508 340 761.

Maturzysto, daj się pobłogosławić!