Dzieci z Rusinowa podziękowały strażakom

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 07.05.2020 19:42

W ramach lekcji online uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego wysłali rysunki przygotowane na Dzień Strażaka.

Strażak, co pokazują dziecięce rysunki, to człowiek pracy pełnej pasji, poświęcenia i oddania. Strażak, co pokazują dziecięce rysunki, to człowiek pracy pełnej pasji, poświęcenia i oddania.
PSP w Rusinowie

Wykonane prace są podziękowaniem za niełatwą służbę strażaków. Zanim uczniowie rozpoczęli przygotowanie rysunków i laurek, odbyli specjalną zdalną lekcję.

- W czasie lekcji, zwłaszcza uczniowie klas I-III, poznali tajniki zawodu strażaka, oglądali filmy i śpiewali piosenki. Dowiedzieli się też, że strażak to taki anioł w mundurze, któremu - jak głosi znana sentencja - "los ofiarował skrzydła, nauczył twardo stąpać po ziemi i dał wielkie serce". Uczniowie złożyli strażakom życzenia radości i satysfakcji z pracy pełnej pasji, poświęcenia i oddania, co pięknie zawiera etos strażacki: "Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek" - informuje Marzena Papis, z rusinowskiego oddziału Akcji Katolickiej.