Księża przekazali komputery dla uczniów w Wierzchowinach

Marta Deka Marta Deka

publikacja 08.05.2020 11:42

PSP w Wierzchowinach poszukuje komputerów dla uczniów, dzięki którym będą mogli uczestniczyć w lekcjach online.

Szkoła w ubiegłym roku zorganizowała koncert, by wesprzeć podopiecznych Caritas. Szkoła w ubiegłym roku zorganizowała koncert, by wesprzeć podopiecznych Caritas.
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Jak mówi Justyna Turzyńska, dyrektor PSP im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach, nauczanie zdalne - podobnie jak wszystkie szkoły w kraju - ich też zaskoczyło. - To wyjątkowa sytuacja, której nie byliśmy w stanie przewidzieć, a która przedłuża się stawiając przed nami nowe wymagania - podkreśla J. Turzyńska.

Po wstępnym rozeznaniu okazało się, że 16 uczniów PSP w Wierzchowinach nie ma komputera, dzięki któremu mogliby uczestniczyć w lekcjach online.

- Podzieliłam się tą troską z bp. Piotrem Turzyńskim i zaczął nam pomagać. Pierwszy komputer otrzymaliśmy od bp. Henryka Tomasika, kolejne przekazali profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Zostały one już udostępnione dzieciom za pośrednictwem rodziców - wyjaśnia pani dyrektor.

W akcję pomocy szkole włączyła się też Caritas Diecezji Radomskiej. O pomoc dla szkoły zaapelowała Iwona Stępniewska, która koordynuje działalność szkolnych kół Caritas. - Doświadczamy namacalnie dobra, które powraca. Od dwóch lat w naszej szkole organizujemy koncerty charytatywne, które wspomagają różne instytucje. Pierwszy zorganizowaliśmy dla radomskiego Hospicjum Królowej Apostołów, drugi w 2019 roku, by wesprzeć dzieci objęte opieką Caritas w diecezji radomskiej. Te koncerty przyniosły piękne owoce. Myślę, że teraz to, co się wydarzyło i czego doświadczamy, to jest powrót dobra, które udało nam się zrealizować. To dobro po prostu wraca - mówi pani dyrektor.

Komputerów wciąż brakuje. Gdyby ktoś chciał je przekazać, może skontaktować się ze szkołą drogą mailową: pspwierzchowiny@wp.pl