Medal dla sekretarza biskupa radomskiego

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 08.05.2020 21:35

Ks. dr Tomasz Herc został odznaczony medalem "W służbie Bogu i Ojczyźnie".

Odznaczenie w imieniu bp. Józefa Guzdka wręczył ks. Kryspin Rak. Z lewej ks. Tomasz Herc. Odznaczenie w imieniu bp. Józefa Guzdka wręczył ks. Kryspin Rak. Z lewej ks. Tomasz Herc.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Medal przyznawany jest przez Ordynariat Wojska Polskiego w dowód uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizację misji duszpasterstwa wojskowego w Polsce. - W ubiegłym roku obchodziliśmy 100. rocznicę duszpasterstwa wojskowego w Polsce. Ordynariat Polowy Wojska Polskiego docenia tych, którzy przyczyniają się do podkreślenia rangi naszego duszpasterstwa. Medal dla ks. Herca przyznał bp gen. bryg. Józef Guzdek, biskup polowy WP - mówi ks. Kryspin Rak, proboszcz radomskiej parafii garnizonowej św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Ksiądz Herc pochodzi ze Starachowic, z parafii pw. Świętej Trójcy. Po święceniach kapłańskich, które przyjął w 2006 r., pracował jako wikariusz w radomskiej parafii pw. bł. Annuarity i św. Michała Archanioła, a potem został skierowany na studia specjalistyczne na KUL, które uwieńczył doktoratem. Oprócz funkcji sekretarza ordynariusza radomskiego, którą pełni od 2013 r., ks. Herc jest diecezjalnym duszpasterzem nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Medal "W służbie Bogu i Ojczyźnie".   Medal "W służbie Bogu i Ojczyźnie".
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość