Od najbliższego piątku utrudnienia w ruchu na ul. 25 Czerwca w Radomiu

Marta Deka Marta Deka

publikacja 20.05.2020 14:54

W związku z pracami wodociągowymi od piątku, 22 maja 2020 roku, do odwołania zamknięty zostanie początkowy odcinek ulicy 25 Czerwca.

Zamknięty zostanie fragment od ronda Mikołajczyka do skrzyżowania ul. 25 Czerwca z ul. Sienkiewicza. Zamknięty zostanie fragment od ronda Mikołajczyka do skrzyżowania ul. 25 Czerwca z ul. Sienkiewicza.
Marta Deka /Foto Gość

Inwestycja Wodociągów Miejskich będzie prowadzona od ronda Mikołajczyka (przy dworcu autobusowym) do skrzyżowania ul. 25 Czerwca z ul. Sienkiewicza. Ten odcinek będzie zamknięty dla ruchu kołowego, oprócz pojazdów budowy i warunkowego dojazdu do posesji przy tym fragmencie jezdni.

Utrudnienia będą też na części ronda Mikołajczyka i na odcinkach ulic Waryńskiego i Bydgoskiej. Z tego powodu na ul. Waryńskiego od ul. Wyszyńskiego do 25 Czerwca będzie czasowo wprowadzony ruch jednokierunkowy. Objazdy w obydwu kierunkach będą wyznaczone przez ulice Sienkiewicza, Mickiewicza i Traugutta.
W związku z pracami zmianie ulegają też trasy autobusów linii 2, 6, 13, 18, N1 i N3.

Na trasach objazdów dla wszystkich powyższych linii będą obowiązywały przystanki Sienkiewicza / Katedra 03 (przy parku - w kierunku Mickiewicza) oraz Mickiewicza / Katedra 02 (obok katedry - w kierunku Sienkiewicza).

Zawieszone będzie jednocześnie funkcjonowanie przystanków 25 Czerwca / Waryńskiego 01 i 02 (w obu kierunkach). Przystanki Beliny-Prażmowskiego / Dw. PKS 01 i 04 (po stronie dworca autobusowego i po stronie hotelu Glass) będą w trakcie obowiązywania powyższych zmian funkcjonowały jedynie dla autobusów linii 18 w stronę Nowej Woli Gołębiowskiej.