W Radomiu stanęły kontenery na elektrośmieci

Marta Deka Marta Deka

publikacja 17.06.2020 11:53

W mieście ustawiono 20 nowoczesnych czerwonych pojemników przeznaczonych na zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, którego wielkość nie przekracza 50 cm.

Jeden z kontenerów został ustawiony na osiedlu Planty. Jeden z kontenerów został ustawiony na osiedlu Planty.
Marta Deka /Foto Gość

Kontenery trafiły do Radomia bezpłatnie. Pojemniki zostały zakupione i będą obsługiwane przez firmę MB Recycling. Umożliwi to mieszkańcom wygodną i selektywną zbiórkę elektroodpadów.

- Zaproponowane rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze system jest ogólnie dostępny. Duża liczba pojemników, które ustawiono w różnych częściach miasta, zapewni mieszkańcom wygodę. Nie będzie już trzeba odwozić zużytego sprzętu do PSZOK-u. Po drugie firma gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Radom z każdym tego typu działaniem staje się coraz bardziej przyjazny dla mieszkańców i środowiska naturalnego - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Do pojemników należy wrzucać zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, np. komputery, suszarki do włosów, zepsute radia, telefony oraz baterie i przenośne akumulatory. Wrzucany odpad nie może być większy niż 50 cm.

Na kontenerach obok grafiki związanej z elektrośmieciami widnieją również pszczoły. Firma MB Recycling zadeklarowała, że do końca 2021 roku w Radomiu powstanie pasieka. Ule utworzone zostaną, przynajmniej częściowo, z materiałów z recyklingu oddanych do takich pojemników. Lokalizacja pasieki będzie uzgodniona z Urzędem Miejskim.