Leśnicy podjęli wyzwanie #GaszynChallenge

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 18.06.2020 21:19

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu włączyła się do akcji i podjęła wyzwanie #GaszynChallenge dla 5-miesięcznej Zosi, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Akcja polega na wykonaniu przez osoby nominowane 10 pompek lub przysiadów i wpłaceniu minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA. Akcja polega na wykonaniu przez osoby nominowane 10 pompek lub przysiadów i wpłaceniu minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA.
RDLP Radom

Jak informuje Dorota Włosowska, specjalista Służby Leśnej w Zespole ds. Promocji i Mediów, radomskich leśników nominowała Komenda Miejska Policji w Radomiu. Zebrane wśród pracowników pieniądze zostaną przeznaczone na terapię genową. Na powrót dziewczynki do zdrowia potrzeba aż 11 milionów złotych.

Akcja #GaszynChallenge została zapoczątkowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Gaszyna. Jej celem było zachęcenie do zbiórki pieniędzy dla 1,5 rocznego Wojtusia z Gaszyna, który cierpi na SMA (rdzeniowy zaniki mięśni typu I). Jedyną szansą w tej chorobie jest terapia nowatorskim lekiem Zongelsma, który nazywany jest najdroższym lekiem świata. Koszt terapii lekiem to ok. 10 milionów zł. Inicjatywa spotkała się z dużym uznaniem społeczeństwa, instytucji i organizacji, dlatego udało się w szybkim czasie zebrać potrzebną kwotę na leczenie chłopca.

Akcja polega na wykonaniu przez osoby nominowane 10 pompek lub przysiadów i wpłaceniu minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje przynajmniej kolejne 3 osoby, instytucje lub organizacje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Popularność inicjatywy przyczyniła się do kolejnych zbiórek pieniędzy dla innych dzieci, w którą tym razem włączyli się pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu nominowani przez Komendę Miejską Policji w Radomiu.

W akcję włączyły się nadleśnictwa z terenu RDLP w Radomiu, w tym: Barycz, Daleszyce, Dobieszyn, Kozienice, Ostrowiec Świętokrzyski, Radom, Ruda Maleniecka, Skarżysko, Suchedniów, Zagnańsk oraz Zwoleń. Zapewne i inne nadleśnictwa wkrótce też zostaną nominowane.

Zachęcamy do pomagania! https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge