Koronawirus się nie poddaje. Do Opoczna wrócił punkt poboru DRIVE-THRU

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 20.06.2020 09:56

W ostatnich dniach powiat opoczyński stał się jednym z krajowych ognisk zarażeń.

Punkt poboru wymazów znów stanął w Ostrowie koło Opoczna. Punkt poboru wymazów znów stanął w Ostrowie koło Opoczna.
WOT

Zakażone wirusem są 364 osoby, z czego 102 w gminie Opoczno, a 203 w gminie Drzewica. W pozostałych gminach sytuacja wygląda następująco: gmina Białaczów  - zarażonych 6 osób, gmina Mniszków - 9 osób, gmina Paradyż - 2 osoby, gmina Poświętne - 11 osób, gmina Sławno - 17 osób i gmina Żarnów - 6 osób. Do tej pory, od początku epidemii, wyzdrowiało 215 osób, a zmarły 22.

Na szczęście w ciągu ostatniej doby nie przybyło zakażonych, ale w związku z obecną sytuacją, w Ostrowie koło Opoczna znów stanął punkt DRIVE-THRU, w którym pobierane będą próbki do badań na obecność koronawirusa. Obsługują go żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Na badania kieruje mieszkańców regionu miejscowy sanepid.

W związku z zaistniałym zagrożeniem Marianna Rożej, szefowa opoczyńskiego sanepidu, gorąco zachęca mieszkańców do noszenia maseczek, przypomina także o zachowywaniu zasad higieny i dystansu społecznego, natomiast seniorom sugeruje pozostawanie w domach.

W minionych dniach źródłami zakażeń w regionie opoczyńskim było wesele w Kotfinie, część Domaszna, dom dziennego pobytu w Niemojowicach i opoczyński szpital. W tym ostatnim nie ma nowych zarażeń. Z pozostałych miejsc wciąż spływają wyniki badań. Są tam, niestety, wyniki pozytywne.