Warsztaty biblijne u sióstr służek

Marta Deka Marta Deka

publikacja 03.07.2020 13:11

W domu generalnym Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Mariówce odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu apostolatu biblijnego. Uczestniczyły w nich siostry postulantki, nowicjuszki i juniorantki.

Zajęcia poprowadził ks. Jacek Kucharski. Zajęcia poprowadził ks. Jacek Kucharski.
Archiwum ks. Jacka Kucharskiego

Zajęcia na zaproszenie matki generalnej zgromadzenia Mirosławy Grunt poprowadził ks. Jacek Kucharski, wykładowca biblistyki, przewodnik po krajach biblijnych i moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej.

Warsztaty obejmowały egzegezę tekstów Nowego Testamentu, archeologię biblijną oraz formy szeroko pojętego apostolatu biblijnego ze szczególnym uwzględnieniem pracy w grupach biblijnych.

- To bogactwo przekazanych treści pozwoliło nie tylko lepiej zrozumieć Pismo Święte, ale poznać realia biblijnego świata i historii zbawienia. To wszystko owocować będzie w przyszłości w rozwoju duchowym sióstr. Ułatwi też siostrom pracę w grupach biblijnych i szerzenie apostolatu biblijnego, który jest tak bardzo dzisiaj potrzebny tym, do których zostaniemy posłane - mówią siostry mistrzynie Ewa Biernacka i Monika Samol.