40 lat w kościele i zakrystii

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 15.09.2020 14:34

Janusz Kozieł, kościelny w parafii pw. NSJ w Radomiu, otrzymał najwyższe kościelne odznaczenie dla osób świeckich przyznawane przez Stolicę Apostolską.

Bp Henryk Tomasik dziękował Januszowi Koziełowi za realizowanie tak potrzebnej dzisiaj Kościołowi współpracy wiernych świeckich z duszpasterzami. Bp Henryk Tomasik dziękował Januszowi Koziełowi za realizowanie tak potrzebnej dzisiaj Kościołowi współpracy wiernych świeckich z duszpasterzami.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Ks. kan. Roman Adamczyk, proboszcz parafii NSJ, już rok temu, przewidując zbliżający się jubileusz kościelnego, zwrócił się z do bp. Henryka Tomasika z prośbą o wyróżnienie pana Janusza. - Ordynariusz poparł moją prośbę i odpowiednie dokumenty zostały przesłane do Stolicy Apostolskiej. A potem odpowiedź i przyznane odznaczenie: order Pro Ecclesia et Pontifice - mówi proboszcz.

Duszpasterz, pytany, jakie cechy kościelnego skłoniły go do wystąpienia z taką prośbą, wskazuje na połączenie służby, misji i pracy. - Pan Janusz łączy te elementy spoiwem serca. Jest szanowany przez parafian i on ich szanuje. Bardzo obowiązkowy, punktualny i sumienny. Jest jednocześnie mężczyzną o wielkiej, prostej i głębokiej wierze oraz modlitwie - opowiada kapłan.


Więcej w wersji papierowej "Gościa Radomskiego AVE" nr 38 na 20 września.