Michaś czeka na adopcję

Marta Deka

|

Gość Radomski 43/2020

publikacja 22.10.2020 08:35

Pozostawiony 29 września w radomskim oknie życia chłopiec otrzymał imię Michał, bo tego dnia przypada święto św. Michała Archanioła.

	W tym miejscu matka może anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. W tym miejscu matka może anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia.
Marta Deka /Foto Gość

Jak mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, chłopczyk przez 6 tygodni od momentu pozostawienia w oknie życia jest w tzw. zabezpieczeniu.

Procedury przewidują, że w tym czasie matka może się po niego zgłosić. – Jeszcze nie minął ten okres, więc sądownie nie możemy rozpocząć procesu adopcyjnego. Michaś jest zdrowy, rozwija się prawidłowo, nie ma żadnych wad genetycznych, jest zaopatrzony. Czekamy na adopcję – mówi ks. Drabikowski. – Mamie dziękujemy za to, że zdecydowała się zostawić chłopca w oknie życia, że podarowała mu życie. To był dla niej pewnie bardzo trudny krok. Dziękujemy Panu Bogu za to, że natchnął ją, że to dziecko żyje i będzie miało dom – dodaje. Okno życia prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej znajduje się w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga 31.