Świąteczne spotkanie służb medycznych

Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

publikacja 07.01.2021 23:00

- Osoby, które stanowią Duszpasterstwo Służby Zdrowia, są głęboko wierzące, a w swoich środowiskach pracy dają świadectwo wiary, obrony wartości chrześcijańskich - zapewnia ks. Konrad Wójcik.

 Przedstawiciele służb medycznych dziękowali bp. Henrykowi Tomasikowi za przewodnictwo duchowe i za kierowane do nich słowo. Przedstawiciele służb medycznych dziękowali bp. Henrykowi Tomasikowi za przewodnictwo duchowe i za kierowane do nich słowo.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Służby medyczne uczestniczyły w dorocznym świątecznym spotkaniu z bp. Henrykiem Tomasikiem. Rozpoczęło się ono Mszą św. w kościele farnym w Radomiu, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Tomasik. - Przychodzimy, dziękując za miniony rok i prosząc o łaski na nadchodzący czas. Msza św. sprawowana jest w intencji pracowników służby zdrowia. Szczególnie chcemy mieć w sercu tych, którzy to Duszpasterstwo Służby Zdrowia stanowią i wspierają: Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich Oddział Ziemi Radomskiej, Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich w Radomiu, a także Izba Lekarska delegatura w Radomiu i Izba Pielęgniarska - mówił ks. Konrad Wójcik, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.

W homilii biskup przypomniał, że fundamentem wiary chrześcijańskiej jest oficjalne Objawienie zawarte w Piśmie Świętym i w tradycjach Kościoła. Podstawą wiary chrześcijańskiej jest to, co objawił Chrystus, co zostało zapisane w Piśmie Świętym, przekazane przez Apostołów. - Dzisiaj prosimy o dar wiary poszukujący, przezwyciężający trudności, o dar wiary, która jest przede wszystkim odpowiedzią na Boży głos. O dar wiary, która uznaje Chrystusa za jedyny autorytet. Chrystus to wszystko co przekazał, potwierdził świętością życia, wielkością swojego nauczania, cudami, a szczególnie męką, śmiercią i zmartwychwstaniem. Nikt inny tego nie dokonał. To jest jedyny autorytet w sprawie wiary. Prosimy dzisiaj Chrystusa, aby obdarował nas łaską wiary głębokiej, żywej, poszukującej, prowadzącej do uwielbienia Boga - mówił biskup.

Po Eucharystii przedstawiciele służb medycznych podziękowali bp. Tomasikowi za przewodnictwo duchowe, za kierowane do nich słowo, za błogosławieństwo. Zwracając się do zgromadzonych, biskup powiedział: Proszę przyjąć wyrazy szacunku i wdzięczności za troskę o zdrowie. Jesteście państwo w tej chwili na pierwszej linii frontu w zderzeniu z epidemią, a to ogromny trud, mnóstwo znaków zapytania, wątpliwości, ale także wielki wysiłek. Dziękuję także kapelanom, którzy towarzyszą chorym. Dziękuję za tę współpracę, za wszystkie spotkania. Życzę, aby ten kolejny rok był czasem Bożego błogosławieństwa, abyśmy potrafili być dla siebie dobrzy i obdarowywać innych dobrym słowem, życzliwością, pomocą. Ks. Wójcik przekazał biskupowi podziękowanie od Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia „za dobro świadczone osobom chorym i starszym oraz za współpracę z duszpasterstwem służby zdrowia”. Pod podziękowaniem podpisał się bp Romuald Kamiński, przewodniczący zespołu KEP ds. Służby Zdrowia. Do podziękowania dołączony był medal pamiątkowy.

 - Te spotkania są ważne dla nas, dla środowiska medycznego. Pokrzepiamy się w wierze poprzez obecność biskupa, jego słowo. Spotkanie ma też wymiar integracyjny. Wspieramy się w wierze, bo osoby, które stanowią Duszpasterstwo Służby Zdrowia, są głęboko wierzące, a w swoich środowiskach pracy dają świadectwo wiary, obrony wartości chrześcijańskich - zapewnia ks. Konrad.