Krzysztofa Krawczyka wspomina Robert Grudzień

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 14.04.2021 18:31

Radomski muzyk i kompozytor występował na koncertach razem ze zmarłym piosenkarzem.

Na zdjęciu z Torunia. Od lewej: Halina Łabonarska, Robert Grudzień, Jerzy Zelnik i Krzysztof Krawczyk. Na zdjęciu z Torunia. Od lewej: Halina Łabonarska, Robert Grudzień, Jerzy Zelnik i Krzysztof Krawczyk.
Archiwum Roberta Grudnia

Ostatni raz spotkali się w 2014 roku. Robert Grudzień zaproponował Krzysztofowi Krawczykowi wspólną trasę koncertową.

Ale wszystko zaczęło się dużo wcześniej. Tak to wspomina muzyk, organizator wielu festiwali, w tym Radom-Orońsko:

- Kilka razy spotkałem w swoim artystycznym życiu wspaniałego muzyka i kompozytora Krzysztofa Krawczyka. Pierwszy raz to było w Łodzi, jeszcze podczas studiów. Na łódzkim osiedlu Lumumby, w klubie muzycznym. Później podczas wielu tras koncertowych. Ostatnie nasze spotkanie odbyło się na wspólnym występie w amfiteatrze w Toruniu. Był to rok 2014. Krótko przed występem nawiązałem do osobistej rozmowy z Krzysztofem Krawczykiem, abyśmy wspólnie ruszyli w trasę po świątyniach z programem papieskim o Janie Pawle II. Był bardzo zainteresowany moim pomysłem, ale wiele obowiązków, a później choroba uniemożliwiły nasze plany.

W ocenie R. Grudnia Krzysztof Krawczyk był wspaniałym artystą, znakomitym kompozytorem. - W różnych dekadach swojej kariery był również pomijany, a wręcz lekceważony. Cieszę się, że był zadowolony ze swojego życia  artystycznego. Na koncertach muzyka, zawsze tłumy publiczności. Tak było również podczas koncertu w 2014 roku w Toruniu, gdzie wystąpili także Jerzy Zelnik, Halina Łabonarska.