Odpust w parafii pw. św. Jana Pawła II

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 22.10.2021 22:44

Parafia w podradomskim Sadkowie jest jedyną wspólnotą w diecezji radomskiej, której patronem jest papież Polak.

Koncert chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Tutaj, 22 października wieczorem, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła III, dziękowano za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Obecni na liturgii modlili się również za ojczyznę za przyczyną patrona. Mówił o tym we wstępie do liturgii ks. Dariusz Olender, proboszcz parafii, prowadzący budowę nowego kościoła.

Właśnie za trud wznoszenia materialnego kościoła i budowanie religijnej wspólnoty dziękował parafianom bp Henryk Tomasik, biskup senior naszej diecezji, którzy przewodniczył odpustowej Mszy św. Mówił również o wyjątkowym rysie pontyfikatu papieża Polaka, jakim była rekordowo duża liczba ogłoszonych błogosławionych i świętych.

- Św. Jan Paweł II, 264 następca św. Piotra, pełnił swą misję 26 lat, 5 miesięcy i 17 dni. Odbył 104 pielgrzymki, odwiedził 129 krajów i co jest bardzo charakterystyczne: dokonał 1338 beatyfikacji i 482 osoby ogłosił świętymi. Stawiano pytanie: dlaczego tak dużo? Św. Jan Paweł II chciał powiedzieć, że w człowieku jest dobro i że wielkim darem Kościoła dla świata są właśnie święci: żywe wzory heroicznej miłości Boga i człowieka, żywe wzory trwania przy Chrystusie w każdej sytuacji. Chciał powiedzieć św. Jan Paweł II, że Kościół jest święty, mimo ludzkich słabości.

Homilia bp. Henryka Tomasika:

W dzień odpustu patrona w parafii zakończyło się wpisane w harmonogram odwiedzin poszczególnych parafii Jerycho Rodzin, ustawiczna całodobowa modlitwa we wszystkich wspólnotach diecezji radomskiej.

Dopełnieniem odpustu był koncert chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zapewnili najpierw muzyczną oprawę Mszy św., a po niej wykonali szereg utworów - w pierwszej części wojskowych, powstańczych i wojennych, a w drugiej religijnych.