Jerycho Rodzin w seminaryjnej kaplicy

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 09.11.2021 23:05

Kopia cudownego obrazu MB Świętorodzinnej ze Studzianny oraz relikwie św. Joanny Beretty Molli i świętych Zelii i Ludwika Martinów nawiedzają kaplicę Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Powitanie symboli Jerycha Rodzin. Okadzenie przez bp. Marka Solarczyka. Powitanie symboli Jerycha Rodzin. Okadzenie przez bp. Marka Solarczyka.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Seminaryjna wspólnota, nie rezygnując z codziennych zajęć, w tym wykładów, rozpoczęła całodobową modlitwę przy symbolach nawiedzenia. Ich powitaniu, a potem Mszy św. przewodniczył bp Marek Solarczyk.

-  W kopii wizerunku cudownego obrazu MB Świętorodzinnej z naszego sanktuarium  w Studziannie, wobec obecności relikwii św. Joanny Beretty Molli oraz świętych Zelii i Ludwika Martinów, nawiedzających wszystkie parafie naszej diecezji, a teraz nasze seminarium, rozpoczynamy czas, który nazywamy czasem nawiedzenia. Ale to jest przede wszystkim czas Boga, działania Jego łaski oraz tego wszystkiego, co Maryja wnosi w życie ludzi wiary, w życie Kościoła, bo przecież Ona jest naszą Matką. Z taką ufnością rozpoczynamy ren  czas w naszym seminarium - powiedział bp Solarczyk.

- Bardzo dziękuję za obecność i przewodniczenie liturgii naszemu ordynariuszowi, a także wykładowcom i wychowawcom naszego seminarium. Trzeba powiedzieć, że nasza rodzina jest rodziną pełną. Jest św. Józef, nasz ojciec, i nasza Matka, Maryja. Czcimy ich i oddajemy im należną cześć - podkreślił ks. Marek Adamczyk, rektor seminarium.

W homilii ordynariusz zwracał uwagę na elementy artystyczne obrazu. Zatrzymał się na stole, który - jak powiedział - był zapewne dziełem św. Józefa, cieśli i stolarza. - To obraz stołów naszej ewangelizacyjnej posługi. Rodzi się pytanie: kogo tutaj zapraszamy i kto chce tutaj być oraz co stąd wyniesie - mówił bp Solarczyk.

Homilia bp. Marka Solarczyka: