Charytatywny koncert dla Patryka

Marta Deka Marta Deka

publikacja 13.01.2022 16:33

W kościele MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach odbył się charytatywny koncert kolęd. Uczestnicy mogli wesprzeć finansowo leczenie Patryka Niekłania.

Wystąpili (od lewej): Ireneusz Gliściński, Iwona Dusza i Wiktor Kowalski. Wystąpili (od lewej): Ireneusz Gliściński, Iwona Dusza i Wiktor Kowalski.
ks. Karol Kostecki

W koncercie wystąpili Wiktor Kowalski, finalista programu "The Voice of Poland", laureat licznych konkursów wokalnych i instrumentalnych w Polsce, oraz Ireneusz Gliściński, wójt gminy Krasocin, i radna Iwona Dusza.

Po koncercie uczestnicy mogli wesprzeć finansowo leczenie Patryka Niekłania, który pochodzi ze Starachowic. Jest finalistą programu "Mam Talent". Trzy lata temu uległ poważnemu wypadkowi, a dziś potrzebuje pomocy w kosztownej rehabilitacji.

"Był stan śpiączki, okres spędzony w klinice »Budzik« w Olsztynie. Był czas walki, niepewności, co będzie dalej, lecz - ciągła wiara i nadzieja na lepsze jutro! Aż przyszedł dzień, po mozolnej rehabilitacji przez ostatnie 2 lata w ośrodkach rehabilitacyjnych oraz pracy w rodzinnym domu, że zaczęła powracać świadomość. I nasz upór się opłacił, ale to też przede wszystkim dzięki ludziom dobrej woli i wszystkim Wam, Państwo, którzy nas wspomagacie dobrym słowem, wiarą i finansowo. Bez Was nie dalibyśmy rady, dlatego tak, idziemy do przodu. Walczymy co dzień o lepszy stan zdrowia Patryka. Tak, by też nasz przykład dał wiarę i motywację ludziom, co znaleźli się w podobnej sytuacji lub mogą znaleźć - by nigdy, przenigdy nie zwątpili i się nie poddali" - czytamy na Facebooku P. Niekłania.

Koncert patronatem objęła Agata Wojtaszek, poseł na Sejm RP.

Uczestnicy wsparli leczenie Patryka Niekłania.   Uczestnicy wsparli leczenie Patryka Niekłania.
ks. Karol Kostecki