Rok 2021 w Centrum Nauki i Zabawy "Bajka"

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 19.01.2022 10:02

Od 2008 roku pieczę nad placówką sprawuje Caritas Diecezji Radomskiej.

U góry z lewej Paulina Zalewska, kierownik placówki. U góry z lewej Paulina Zalewska, kierownik placówki.
CNiZ Bajka

Miniony rok zdecydowanie należał do bardzo aktywnych, radosnych i pełnych uśmiechu. Rozpoczął się feriami zimowymi, które mimo iż w pełnym reżimie sanitarnym i z dużymi ograniczeniami, były różnorodne i odkrywały codziennie coś nowego. Podczas spotkań odbywały się zajęcia kreatywne, czytelnicze, plastyczne, kulinarne, ekologiczne, rzeźbiarskie, sportowe, gry ruchowe i inne. Dzięki temu, że pojawił się długo wyczekiwany śnieg, podopieczni mogli skorzystać z zabaw na świeżym powietrzu, spacerów po parku, wzmacniając odporność najmłodszych.

- Każdy dzień w Bajce to nowe wyzywania i nowe doświadczenia, nie tylko dużo robimy, bawimy się ale także uczymy - mówi Hania, jedna z podopiecznych Bajki.

Kolejne miesiące to czas wzmożonych warsztatów: pieczenie pączków i faworków na tłusty czwartek, eko-warsztaty i samodzielne sadzenie roślin, szykowanie własnoręcznie zrobionych prezentów dla dziadków, rodziców, robienie świec, wysyłka pięknie wykonanych kartek wielkanocnych. Dzień dziecka - jak zawsze radosny i kolorowy, nocne powitanie lata, świetne wakacje: wycieczki, wyjazdy, wyjścia.

- Uwielbiam każdy dzień w Bajce, ale czas wakacji jest super. Zaczynamy od nocnego przywitania lata i wtedy mamy zajęcia aż do godz. 22. W wakacje były trampoliny, basen, kino, kręgle, warsztaty, zabawy, mnóstwo uśmiechu, śmiesznych sytuacji - z radością mówi Natalia, inna z podopiecznych Bajki.

- Tak szeroki i ciekawy wachlarz zajęć podczas wakacji jest możliwy m.in. dzięki przekazywanemu na naszą placówkę 1 proc. KRS 0000222733, cel szczegółowy: BAJKA - mówi Paulina Zalewska, kierownik Bajki.

Po wakacjach było przygotowanie do powrotu do szkoły, pomoc w organizacji III Memoriału Sportowego osób niepełnosprawnych im. św. Jana Pawła II, wyjazd do Warszawy na Pokaz Historycznego Wypieku Piernika, prowadzonego w ramach programu Żółty Talerz, pieczenie i dzielenie się chałeczkami w ramach akcji "Kromka Chleba", wizyta górnika, wysyłanie listów do św. Mikołaja, a następnie spotkanie z nim. Było wspólne strojenie Bajki i choinki, oraz długo wyczekiwane spotkanie opłatkowe.

- Zdecydowanie mijający rok był nie tylko pełen radości, uśmiechu na dziecięcych twarzach, ale również rozwijania pasji, zainteresowań, wsparcia, a także pięknych akcji, wzruszeń i wspaniałych wspomnień nie tylko dla naszych Podopiecznych - dodaje P. Zalewska.