Powstało pierwsze koło szkolne KSM

Marta Deka Marta Deka

publikacja 15.06.2022 12:30

Pierwsze w diecezji radomskiej koło szkolne Świętego Stanisława będzie działać w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Solcu nad Wisłą.

KSM-owicze z ks. Krystianem Korbą. KSM-owicze z ks. Krystianem Korbą.
Archiwum KSM

Patronem koła jest czczony w okolicy św. Stanisław, Biskup i Męczennik. Szkoła znajduje się przy kościele poklasztornym pw. św. Stanisława BiM. Dedykowane mu sanktuarium, do którego pielgrzymuje okoliczna młodzież, znajduje się w oddalonym od Solca o kilka kilometrów Piotrawinie.

Asystentem koła został ks. Krystian Korba, który jest także asystentem oddziału parafialnego KSM Solec nad Wisłą.

- Przed utworzeniem koła w szkole odbywały się liczne zajęcia mające na celu pokazanie młodzieży soleckiej, czym jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Swojej radości z utworzenia koła nie kryje ks. Adrian Jakubiak, asystent diecezjalny KSM Diecezji Radomskiej, oraz społeczność solecka - mówi Aleksandra Drab, przewodnicząca Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej KSM DR, prezes KSM Akademickiego Jagiellończyk.

Cykliczne spotkania członków szkolnego KSM rozpoczną się we wrześniu. Należy do niego przede wszystkim młodzież, która mieszka w internacie.

Jest to drugie koło KSM w diecezji radomskiej, które nie działa przy parafii. Pierwszym, które powstało także w tym roku, jest koło akademickie - KSM Akademicki Jagiellończyk.