Nasi ministranci na ogólnopolskich finałach

ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 27.06.2023 21:10

W najmłodszej kategorii zawodnicy z radomskiej parafii pw. bł. Annuarity zajęli drugie miejsce w finale "B".

Zawodnicy z diecezji radomskiej z opiekunami w katedrze gnieźnieńskiej. Zawodnicy z diecezji radomskiej z opiekunami w katedrze gnieźnieńskiej.
Archiwum ks. Tomasza Sztandery

Ogólnopolskie finały XVIII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Halowej Piłce Nożnej odbyły się 26 i 27 czerwca w Gnieźnie. Oprócz ministrantów z bł. Annuarity, którymi opiekuje się ks. Wojciech Pawłowski, wzięli w nich udział zawodnicy z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie koło Opoczna, pod opieką ks. Tomasza Sztandery - w kategorii Lektor Młodszy, i z parafii pw. św. Wawrzyńca w Kunicach, pod opieką ks. Cezarego Jagiełło - w kategorii Lektor Starszy. Każda z tych trzech drużyn zdobyła wcześniej mistrzostwo diecezji.

Jak informuje ks. Tomasz Sztandera, zawody poprzedziła Msza św., której w gnieźnieńskiej katedrze przewodniczył abp Wojciech Polak, prymas Polski, metropolita gnieźnieński. - Była zdrowa rywalizacja i duże emocje. W turnieju łącznie wzięło udział 1400 ministrantów z diecezji oraz zgromadzeń zakonnych - mówi duszpasterz.

Ministranci z bł. Annuarity zajęli II miejsce w finale "B", natomiast zawodnicy Kunic zdobyli 5 miejsce, a ze Sławna - 15.

- Bardzo się cieszymy, ja i ministranci. Były łzy radości i trochę goryczy po przegranym finale. Chłopcy mówią, że to będzie przeżycie, które zapamiętają do końca życia i każdemu polecają bycie ministrantem i udział w takich zawodach. Podobnie cieszą się szczęśliwi rodzice zawodników, z którymi mieliśmy kontakt telefoniczny - mówi ks. Wojciech Pawłowski.

Wszystkim naszym diecezjanom gratulujemy!