Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zaproszenie na Ewangelizację nadmorską

Cała ewangelizacja będzie trwała od 15 do 29 lipca. Rozpoczyna się kilkudniowymi rekolekcjami w Domu Bożego Miłosierdzia w Koszalinie, które w tym roku poprowadzi ks. biskup Edward Dajczak, następnie dzieląc się na grupy, ewangelizatorzy udadzą się do poszczególnych miejscowości. Opiekunem duchowym całej ewangelizacji jest ks. Radosław Siwiński - koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (nr telefonu: 664-485-201), który chętnie odpowie na jakiekolwiek pytania.

15 Lipca
godz. 00:00

Udział zapowiedzieli:

W połowie lipca, w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej będzie miała miejsce niezwykła ewangelizacja, zwana "Ewangelizacją Nadmorską", a jeszcze inaczej "Ewangelizacją na żebraka". Młodzi ludzie, małżeństwa, rodziny, wraz z kapłanami, klerykami, siostrami i braćmi zakonnymi wyjdą po raz dziesiąty na plaże nadmorskich miejscowości w naszej diecezji, aby głosić przez dziesięć dni Boże Miłosierdzie.

Wyjątkowość tej akcji polega na tym, że uczestnicy nie mają przy sobie żadnych zabezpieczeń - typu pieniędzy, umówionych noclegów, jedzenia. Idą, głoszą Boga Żywego i pozwalają, aby Bóg sam zatroszczył się o potrzebne rzeczy.

- Widzimy jak co roku Bóg w swojej hojności i wdzięczności za odważne głoszenie Ewangelii, opiekuje się uczestnikami, którzy w zaufaniu pragną być narzędziami w Jego ręku – mówi Adrian Bohatkiewicz z Domu Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma