• facebook
 • rss
 • Wrócili z parafialnych ferii w górach

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 09.02.2013 10:50

  To był ich kolejny wspólny wyjazd, drugi w czasie zimowej przerwy od zajęć szkolnych.

  Zaczęło się od letniej eskapady, gdy wikariusz kończył pierwszy rok pracy w parafii. – Gdy rzuci się hasło wyjazdu, zawsze znajdą się chętni. Na nasz pierwszy wypad wybrała się grupa 75 osób – mówi ks. Przemysław Chrzanowski, wikariusz w radomskiej parafii Chrystusa Nauczyciela.

  Brzmi lakonicznie, ale gdy uzmysłowi się sobie fakt, że prawie wszyscy to członkowie grona ministrantów i parafialnej scholi, najpierw pojawia się obraz, jak duża grupa młodych angażuje się w życie parafii.

  Na zimowisko pojechało 51 osób. Grupa zorganizowana, a ks. Przemysława wspierało grono opiekunów posiadających odpowiednie kwalifikacje.   Wspólny wypoczynek to okazja do umocnienia przyjaźni
  Archiwum parafii
  Na miejscu w Bukowinie Tatrzańskiej, obok stałej kwatery sprawdzonej i latem, i zimą, czekał na nich instruktor. – Prawie wszyscy jeżdżą na nartach, tylko kilka osób stawiało pierwsze kroki. Kolejne kilka chciało jeszcze potrenować pod okiem fachowca – mówi duszpasterz.

  Większość dni spędzali na stoku (przecież po to wyjechali), ale każdy z nich rozpoczynali i kończyli modlitwą. Ksiądz celebrował Msze św. Zrobili też sobie dwie małe przerwy od szusowania. Jedna to wyjazd do Zakopanego, by pospacerować po Krupówkach, a druga to biologiczna odnowa na termach w Bukowinie.

    Carvingi to najchętniej używane narty, a kaski to znak, że młodzi z Radomia dbają o bezpieczeństwo
  Archiwum parafii
  No cóż… ferie, ferie i po feriach. Ale zostają wspomnienia i plany. Ks. Chrzanowski chce w wakacje pojechać ze swoimi podopiecznymi na Mazury. Marzy mu się kajakowy spływ Krutynią. Z pewnością odpowiedzą, gdy rzuci się hasło.

  I rzecz jeszcze jedna: te wyjazdy integrują młodzież. Uczestnicy jeszcze mocniej angażują się w to, co dzieje się w parafii. A doświadczenie pokazuje – o czym odpowiada duszpasterz – że ci, którzy dołączyli do grupy jadącej na wypoczynek, dołączą także do którejś z parafialnych grup.

  Ks. Chrzanowski dziękuje wszystkim, którzy pomogli przygotować i zrealizować tegoroczne zimowisko.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół