• facebook
 • rss
 • Niezwykła młodzież

  kmg

  dodane 22.02.2013 12:17

  Nagradzani są za to, że bezinteresownie pomagają. A robią to chętnie i z własnej woli.

  Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu oraz Fundacja "Świat na Tak" wyróżnia i nagradza aktywnych, działających społecznie młodych ludzi z Radomia i okolic. Rozpoczął się nabór do kolejnej już XIV Radomskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Konkurs adresowany jest do młodych ludzi wyróżniających się nienaganną postawą w życiu codziennym m.in. wysoką kulturą osobistą, brakiem nałogów, empatią, życzliwością, skutecznością społecznego i wzorcotwórczego działania.

  Organizatorem radomskiej edycji konkursu zainicjowanego przez Fundację "Świat
  na Tak" jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu we współpracy z Gminą Miasta Radomia – Wydziałem Edukacji, Sportu i Turystyki. Konkurs przeprowadzany jest na dwóch poziomach: szkoły podstawowej – zwany "Ósemeczką" – kandydaci (10 - 13 lat) mogą uczestniczyć tylko w etapie lokalnym i szkoły gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej – zwany "Ósemką" – kandydaci (14- 19 lat) mogą uczestniczyć na poziomie lokalnym i ogólnopolskim. 

  Zgłoszenia kandydatów ( w formie elektronicznej i papierowej) przyjmowane są

  do 11 marca (od poniedziałku do piątku od 13.00 do 20.00) w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu przy ul. Chrobrego 7/9.

  Na stronie Stowarzyszenia www.arka.radom są do pobrania: karta zgłoszeniowa oraz regulamin konkursu.

  Przesłuchania kandydatów odbędą się 13 marca o 16.00 ("Ósemka") i 14 marca o 16.00  ("Ósemeczka") w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Chrobrego 7/9 w Radomiu.

  Ogłoszenie wyników nastąpi w czasie XIV Radomskiej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych.

  Nagrodą dla laureatów jest wyjazd na kilkudniową wycieczkę. Dodatkowo laureaci dużej Ósemki wyjadą na XIX Ogólnopolski Finał – Galę Konkursu, która w tym roku odbędzie się w Rzeszowie.

  Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr 48 360-69- 51 od poniedziałku do piątku od 13.00 do 20.00 oraz mailowo scmarka@poczta.fm


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół