• facebook
 • rss
 • Tę pielgrzymkę pamięta się całe życie

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 03.04.2013 20:30

  Tamta modlitwa przed maturą dała spokój i pewność, że wszystko się uda.

  Tak wspominają swe pielgrzymki byli maturzyści. Paweł Mazur jest dziś studentem III roku na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na specjalności inżynieria naftowa i gazownicza. – To było coś niesamowitego. Wspólny wyjazd klas maturalnych z naszej szkoły i wspólna modlitwa przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Jako ministrant mogłem służyć do Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Tego się nie zapomina – wspomina. W tym roku jego młodsza siostra Katarzyna będzie zdawać egzamin dojrzałości. Jest uczennicą w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie. – Będę uczestniczyła w pielgrzymce maturzystów. Chcę polecać wstawiennictwu Matki Bożej mój egzamin maturalny i egzaminy moich koleżanek i kolegów. Zdaję sobie sprawę, że modlitwę trzeba połączyć z solidnym przygotowaniem do matury – mówi maturzystka.

  Na Jasną Górę maturzyści z naszej diecezji pojadą w kilku grupach i w kilku terminach. Centralna pielgrzymka odbędzie się 23 kwietnia. Po raz siódmy organizuje ją ks. Sławomir Adamczyk, pracownik Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej. – Każdego roku na diecezjalnej pielgrzymce maturzystów gromadziło się na Jasnej Górze ponad trzy tysiące młodych z wielu parafii naszej diecezji. Podobnie będzie i w tym roku. Koniec kwietnia to czas, gdy maturzyści mają już za sobą zajęcia ostatniego roku szkolnego, a przed sobą tylko egzamin maturalny. Ten moment jest doskonały na takie modlitewne spotkanie. Maturzystom towarzyszą nauczyciele, wychowawcy i dyrekcje szkół. Taka wspólnota buduje wyjątkową jedność – mówi ks. Adamczyk.

    Wieża jasnogórskiego klasztoru pokazuje, gdzie znajduje się duchowe centrum narodu
  Ks. Zbigniew Niemirski/GN
  Tegorocznej pielgrzymce maturzystów przyświeca hasło zaczerpnięte z Drugiego Listu św. Pawła do Tymoteusza: „Wiem, Komu uwierzyłem”.

  Program diecezjalnej pielgrzymki maturzystów:

  9.30 – Aula o. Kordeckiego, konferencja – ks. dr Marek Adamczyk, duszpasterz akademicki.

  10.30 – Przygotowanie do Mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej (śpiew, próba asysty).

  11.00 – Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika.

  12.00 – Przerwa obiadowa.

  13.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

  14.30 – Nabożeństwo zawierzenia Matce Bożej, poświęcenie dewocjonaliów i błogosławieństwo kończące pielgrzymkę w Kaplicy Cudownego Obrazu.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół