• facebook
 • rss
 • Z niełatwej misji wrócili z tarczą

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 19.04.2013 13:00

  Stoisko radomskie na Hannover Messe 2013 cieszyło się dużym zainteresowaniem. Padło wiele pytań ofertowych, a to dobrze rokuje na przyszłość.

  – Było to drugie po Hannover Messe 2012 wspólne przedsięwzięcie tego rodzaju, organizowane we współpracy miasta z przedsiębiorstwami branży metalowej. Przedsiębiorcy uczestniczący w misji są zadowoleni z jej efektów i nawiązania kontaktów, które dają szansę na wymierne rezultaty w przyszłości. 

  Współpraca Gminy Miasta Radomia i radomskiej branży metalowej będzie kontynuowana. – Już pojawiają się nowe propozycje i być może już wkrótce nasi przedsiębiorcy będą mieli okazję promować miasto na targach Subcon w Birmingham – informuje Ryszarda Kitowska z kancelarii prezydenta Radomia.

    Oficjalna delegacja władz miasta i przedsiębiorców
  Archiwum UM w Radomiu
  – Mamy z przedsiębiorcami wspólne cele, polegające na czynnym pozyskiwaniu nowych inwestorów, kształtowaniu pozytywnego wizerunku biznesowego gminy i promowaniu jej jako miejsca atrakcyjnego inwestycyjnie i przyjaznego dla inwestorów Fakt, że konsekwentnie robimy to wspólnie z przedsiębiorcami radomskimi, pokazuje wiarygodność miasta. Dajemy wyraźny sygnał, że panuje tu dobry klimat współpracy z przedsiębiorcami, że Radom jest otwarty na współpracę gospodarczą – mówi prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

  Tegoroczna misja była współfinansowana przez Gminę Miasta Radomia oraz uczestników w składzie: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o., GGG Sp. z o.o, Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy, P.P.H. Radmot Jan Stańczyk, Precision Machine Parts Poland Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Techniczne Bartech Bogdan Majewski, Zakład Produkcyjny Prozamet. Gminę Miasta Radomia reprezentował Prezydent Miasta Radomia Andrzej Kosztowniak, Wiceprezydent Krzysztof Ferensztajn – odpowiedzialny za kwestie gospodarcze, Dyrektor Kancelarii Prezydenta Artur Standowicz oraz pracownicy Biura Obsługi Inwestora pod kierownictwem Rafała Grzeszczyka.

    Studenci i uczniowie z Radomia
  Archiwum UM w Radomiu
  W ramach przedsięwzięcia radomskie firmy sfinansowały jednodniową wizytę dwudziestoosobowej grupy studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego oraz Zespołu Szkół Technicznych na targach w Hanowerze. Na czele grupy stanęli prof. dr hab. inż. Wojciech Blajer – dziekan Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, dr inż. Zbigniew Siemiątkowski – prodziekan Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu oraz mgr inż. Antoni Posiadała, reprezentujący Zespół Szkół Technicznych.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół