• facebook
 • rss
 • Uwierzyli i chcą zarażać tym innych

  Marta Deka

  dodane 16.05.2013 11:36

  Radomskie wspólnoty ewangelizacyjne we współpracy z Radą Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Radomskiej przygotowały I Tydzień Ewangelizacyjny. Będzie trwał od 19 do 26 maja.

  Tydzień, który poświęcony będzie ewangelizacji, poprzedzi czuwanie w radomskiej katedrze. Rozpocznie się w sobotę 18 maja o 20.00. Poprowadzi je dominikanin o. Adam Szustak. – Przeżywamy Rok Wiary. W ramach jego programu w Wigilię Zesłania Ducha Świętego Ojciec Święty spotka się w Rzymie ze wszystkimi wspólnotami, ruchami, stowarzyszeniami i grupami katolickimi, dla których ta uroczystość jest niejako świętem patronalnym. Spotkanie na modlitwie grup i wspólnot o różnych charyzmatach będzie znakiem ich jedności w Kościele. Pragnąc włączyć się duchowo w to wydarzenie i podkreślić naszą jedność z całym Kościołem, z ojcem świętym i między sobą, pragniemy wspólnie zgromadzić się na modlitewne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 18 maja, w katedrze w Radomiu. Zapraszam serdecznie zwłaszcza członków wszystkich ruchów, wspólnot, stowarzyszeń, grup modlitewnych i formacyjnych, młodzież, ale także wszystkich wiernych, którzy pragną wspólnie dziękować Bogu za dar Ducha Świętego – mówi bp Henryk Tomasik.

  Celem Tygodnia Ewangelizacyjnego, jak każdej akcji ewangelizacyjnej, jest zaproszenie do odnowienia osobistej więzi z Jezusem i otwarcie się na działanie Ducha Świętego. W Radomiu będzie gościła Maria Vadia, świecka ewangelizatorka i charyzmatyczka. Wystąpią zespoły Armia Dzieci i Mocni w Duchu. Będą kursy ewangelizacyjne i ewangelizacja uliczna. – W czasie przygotowań przyświecał nam zamysł biblijno-duchowy, ponieważ po Zesłaniu Ducha Świętego Apostołowie wyszli z Wieczernika i dawali na różne sposoby świadectwo o tym, że Chrystus zmartwychwstał, że oni w to wierzą i są gotowi ręczyć za to życiem. Stąd też trochę na fali tego, co dzisiaj mówi się  o ewangelizacji, zauważyliśmy taką potrzebę, by nie zatrzymać się tylko na Zielonej Niedzieli, ale animować, zapraszać inne ruchy i stowarzyszenia do tego, aby również włączały się w dawanie świadectwa o Chrystusie na różne sposoby – mówi ks. Sławomir Płusa, diecezjalny moderator ds. nowej ewangelizacji.

  Tydzień Ewangelizacyjny odbędzie się w Radomiu, Kozienicach i Starachowicach. Szczegółowy program tutaj.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół