• facebook
 • rss
 • Wybierz się na pątniczy szlak

  Marta Deka

  dodane 06.06.2013 12:28

  Będą prosić o trzeźwość dla rodzin. Osoby borykające się z problemem uzależnień w swojej rodzinie mogą w czasie pielgrzymki uzyskać fachową pomoc i wsparcie.

  Radomska Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości wyrusza w tym roku już po raz 24. Jej hasłem jest temat zaproponowany przez Zespół Apostolstwa Trzeźwości KEP: "Ojciec – świadek wiary i trzeźwości". – Pielgrzymka to przede wszystkim czas modlitwy i pokuty. Przez wstawiennictwo Niepokalanej chcemy prosić o trzeźwość dla nas samych i naszych rodzin. Niesiemy też w sercach trudne sprawy naszych bliskich i znajomych, którzy żyją w kryzysie uzależnień. Wierzymy, że Bóg, który jest miłością, jest większy od problemów, które dotykają nas i naszych bliskich. Pielgrzymowanie to wyraz naszego zawierzenia Bogu i Niepokalanej – mówi kierownik pielgrzymki ks. Konrad Wójcik. Szereg konferencji wygłosi ks. Marek Dziewiecki.

  – Pielgrzymka to także czas dawania radosnego świadectwa wiary. Pomimo ciężarów wędrówki nie brakuje nam entuzjazmu i radości. Wieczory pielgrzymkowe to dobry czas na zabawę i integrację. Każdy pielgrzym przyznaje, że pielgrzymka do Niepokalanowa jest zupełnie wyjątkowa właśnie ze względu na serdeczną i rodzinną atmosferę. Każdy czuje się tu życzliwie przyjęty i wnosi coś wyjątkowego do pielgrzymkowej rodziny. Nawiązane w czasie pielgrzymki przyjacielskie więzi okazują się wielkim wsparciem po pielgrzymce, pomagają nam zmagać się z codziennymi problemami – dodaje przewodnik.

  W pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto:

  – akceptuje jej religijny charakter;

  – pragnie pogłębić swoją chrześcijańską formację lub szczerym sercem poszukuje Boga;

  – zachowa w czasie trwania pielgrzymki wstrzemięźliwość od picia alkoholu i palenia tytoniu;

  – jest fizycznie przygotowany do codziennego marszu (ok. 25 km);

  – dokona wpisu i posiada widoczny znak pielgrzymkowy;

  – będzie przestrzegał zaleceń przewodnika i służb pielgrzymkowych.

  Na pielgrzymkę zabieramy ze sobą:

  – śpiewnik i różaniec;

  – lekkie i wygodne ubranie, wygodne obuwie, jasne nakrycie głowy, dwa elastyczne bandaże, leki osobiste;

  – koc lub śpiwór.

  Pielgrzymowanie odbywa się w grupie. W czasie trwania pielgrzymki zwracamy się do siebie „siostro”, „bracie”, podkreślając tym samym ducha miłości i jedności, jaki powinien panować w czasie pątniczej drogi.

  Trasa:

  25 czerwca – Radom–Błotnica (25 km)

  26 czerwca – Błotnica–Wyśmierzyce (19 km)

  27 czerwca – Wyśmierzyce–Błędów (25 km)

  28 czerwca – Błędów–Lutkówka (20 km)

  29 czerwca – Lutkówka–Jaktorów (22 km)

  30 czerwca – Jaktorów–Niepokalanów (19 km)

  Możliwość powrotu autokarem do Radomia.

  Zapisy prowadzone są w dniu wyjścia pielgrzymki w pobliżu katedry od 7.00 do 9.00. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty lub legitymację szkolną. Młodzież do 18. roku życia musi mieć pisemną zgodę rodziców, a uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zaświadczenie rodziców, że idą pod opieką osoby pełnoletniej.

  Szczegółowych informacji udziela ks. Konrad Wójcik (tel. 604 214 773, mail: xkwojcik@gmail.com; pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com). Wszelkie informacje zamieszczane są też na Facebooku: www.facebook.com/pielgrzymkaradomniepokalanow.

  Organizatorzy nakręcili filmik zachęcający do udziału w pielgrzymce. Można go obejrzeć tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół