• facebook
 • rss
 • Promocja Radomia na Discovery

  Marta Deka

  dodane 06.09.2013 17:56

  Od piątku, 6 września, na kanałach Discovery Channel i Discovery Science rozpoczęła się telewizyjna kampania wizerunkowa Radomia.

  W jej trakcie emitowane są trzy półtoraminutowe filmy, jakie w tym roku na przełomie lipca i sierpnia nakręcono na radomskim lotnisku wojskowym, na Grodzisku Piotrówka - gdzie odbywały się prace archeologiczne oraz w Centrum Metrologii im. Zdzisława Rauszera przy firmie RadWag.

  Producentem filmów jest studio filmowe ”Tomecode”. - Filmy powstały z myślą o budowaniu pozytywnego skojarzenia z Radomiem. Należy podkreślić, że w filmie świadomie nie są pokazane radomskie zabytki, ciekawe miejsca czy urocze widoki z naszego miasta. Autorzy scenariusza odeszli w tym przypadku od schematu bardzo często stosowanego przez miasta w tego typu przekazach promocyjnych. Radom przedstawiony będzie w nietypowy sposób: każdy z filmów to opowieść o życiu jego bohatera, związanego z naszym miastem, jego pracy i samorealizacji. Taka konwencja, wpisująca się również w charakterystykę programową stacji Discovery, ma na celu zaciekawienie widza wspomnianą opowieścią i tym samym Radomiem - informuje Ryszarda Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Kosztowniaka.

  Filmy można obejrzeć także tutaj.

  Po raz drugi odbyła się tutaj Letnia szkoła archeologii   Podczas dopiero co zakończonych wakacji archeolodzy znów zaprosili na Piotrówkę młodzież
  Po raz drugi odbyła się tutaj Letnia szkoła archeologii
  ks. Zbigniew Niemirski /GN
  Ryszarda Kitowska zapowiada ponadto finalizację jeszcze jednej produkcji, o radomskim Grodzisku Piotrówka: - Dwudziestominutowy film opowiadać będzie o pracach archeologicznych prowadzonych na tym ważnym dla Radomia miejscu oraz prezentować będzie dotychczasową wiedzę na temat średniowiecznej historii Radomia. Będzie to podsumowanie 5-letniej obecności archeologów z Polskiej Akademii Nauk na radomskim grodzie. Reportaż nagrany z został z myślą o jego szerokiej dystrybucji (szkoły, media, internet).


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół