• facebook
 • rss
 • Bp Henryk Tomasik ma sekretarza

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 12.09.2013 12:15

  Do tej pory pasterz naszej diecezji nie miał osobistego sekretarza. Teraz został nim mianowany ks. Tomasz Herc, który właśnie ukończył studia specjalistyczne z liturgiki i jeszcze w tym miesiącu na KUL obroni doktorat.

  Pochodzi ze Starachowic z parafii pw. Świętej Trójcy. Po święceniach kapłańskich, które przyjął w 2006 r., pracował jako wikariusz w radomskiej parafii pw. bł. Annuarity i św. Michała Archanioła, a potem został skierowany na studia specjalistyczne na KUL. W czasie studiów pomagał duszpastersko w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisko. Oprócz funkcji sekretarza, ks. Tomasz jest też diecezjalnym duszpasterzem ministrantów oraz diecezjalnym ceremoniarzem.

  - Bp Henryk Tomasik poprosił mnie o to, abym pomógł w pewnych sprawach jemu osobiście jako sekretarz - mówił na antenie Radia Plus Radom ks. Herc. -  Do zadań sekretarza, oprócz bycia w Kurii, należy na przykład umawianie spotkań z ks. biskupem. Ludzie przychodzą do księdza biskupa z różnymi sprawami. Warto, by ktoś był „po drodze”, bo niektórych spraw nie musi rozwiązywać ordynariusz, a więc przychodzących można skierować do odpowiednich organów kurialnych.

  Moje zadania będą też związane z posługą liturgiczną, ponieważ skończyłem studia na kierunku liturgika. Zostałem też ceremoniarzem diecezjalnym. Będę w pobliżu ks. biskupa zawsze wtedy, kiedy będzie celebrował główne uroczystości. Ks. biskup jest człowiekiem, któremu zależy na pięknie liturgii. Myślę, że jest też potrzebny ktoś taki, kto o pewnych rzeczach powie, pomoże w przygotowaniu, szczególnie tych najważniejszych uroczystości i jest potrzebny ktoś taki, kto czuwa. Do tej pory doskonale robił to ks. prof. Dariusz Skrok, który został proboszczem w Skaryszewie - dodaje.

  Z sekretarzem bp. Henryka Tomasika można się skontaktować zarówno telefonicznie, jak też mailowo lub osobiście w Kurii Diecezji Radomskiej.

  e-mail: ksherc@wp.pl,

  tel. w kurii: +48 48 34 06 226,

  tel. domowy: +48 48 34 06 240.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół