• facebook
 • rss
 • Kilogram cukru, paczka makaronu…

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 28.11.2013 21:09

  Te produkty, jak też konserwy, ryż, słodycze czy olej to superbohaterowie zbiórki żywości.

  Aż trudno uwierzyć, że dla co piątej polskiej rodziny są to produkty z tak zwanej wysokiej półki. Już po raz trzynasty można je składać do koszy w wielu sklepach naszego regionu.

  Robiąc więc zakupy pamiętajmy, by do wózka wrzucić coś więcej, a potem złożyć to do koszy. Będą ustawione w wybranych sklepach w Radomiu, Pionkach, Szydłowcu, Kozienicach, Grójcu, Przysusze, Zwoleniu, Jedlni Letnisku, Wierzbicy, Lipsku i Kowali.

  W akcję możemy się włączyć także robiąc zakupy w internecie. W tym celu na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl uruchomiono dwa sklepy. Nasze wsparcie możemy też przekazać, wysyłając do końca grudnia SMS o treści: POMAGAM na numer 75365 (5 zł. + VAT).

  - Olej, ryż, cukier, konserwy i inne produkty są naszymi superbohaterami. Chcemy przekonać Polaków, że zwykłe produkty mogą mieć niezwykłą moc i są szczególnie potrzebne na Święta. 2,5 miliona Polaków nie stać na świątecznie zastawione stoły. W ubiegłym roku zebraliśmy 860 ton żywności. Pomoc trafiła do blisko pół miliona osób, ale potrzeby są dużo większe. Warto, by najubożsi mogli z niej korzystać również po Świętach. Wierzymy, że ta zbiórka okaże się szczęśliwą trzynastką, a zebrane dary sprawią, że domy osób najuboższych wypełni radość i dostatek - mówił w czasie konferencji zorganizowanej w siedzibie Caritas Krzysztof Sokołowski, dyrektor Radomskiego Banku Żywności.

  - W tegoroczną zbiórkę zaangażowało się u nas ponad 1300 wolontariuszy, członków organizacji, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w całej Polsce w sumie aż 52 tys. osób. Będą to nie tylko ludzie zbierający nasze dary do koszy, ale też kierowcy, osoby odpowiedzialne za rozdawanie ulotek i na koniec ci, którzy w siedzibie banku będą sortować zebraną żywność. W naszej diecezji pomoc trafi do 30 tys. osób - dopowiadała Anna Głogowska z Radomskiego Banku Żywności.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół