• facebook
 • rss
 • Literatura muzyczna w "Arce"

  Krystyna Piotrowska

  dodane 29.11.2013 17:40

  Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu powstało w roku 2002 i wyrosło na bazie Katolickiego Centrum Młodzieży "Arka", działającego od 1999 roku. Prowadzi szeroko rozumianą działalność edukacyjno-wychowawczą, charytatywną, kulturalno-oświatową na rzecz głównie dzieci i młodzieży.

  W "Arce” wystąpiło trzech młodych akordeonistów: Bartosz Kołsut – uczeń V OG II st. (klasa Artura Miedzińskiego), Hubert Sikorski –  uczeń kl. III OG II st. (klasa Dariusza Figarskiego) i Piotr Motyka – uczeń I OG II st. (klasa Artura Miedzińskiego).

  – Bartosz jest laureatem wielu prestiżowych konkursów na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest stypendystą ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz prezydenta Radomia. Piotr również jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Ostatnio otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia – powiedział prowadzący koncert A. Miedziński.

    Bartosz Kołsut może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami
  Krystyna Piotrowska /GN
  A. Miedziński, akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, jest kierownikiem sekcji akordeonu, organów, fortepianu obowiązującego i akompaniamentu w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Nauczyciele i uczniowie tej sekcji aktywnie włączają się w nurt życia społecznego miasta, poprzez organizowanie licznych koncertów okolicznościowych. Uczniowie sekcji biorą udział w szeregu konkursów oraz indywidualnych występach na terenie szkoły, miasta, regionu, kraju i na arenie międzynarodowej. Do znacznych osiągnięć nauczycieli sekcji należą nagrody i wyróżnienia zdobyte przez ich podopiecznych na przesłuchaniach i konkursach.

  – Koncert odbył się w ramach cyklicznych spotkań w "Arce” przy ul. Chrobrego. Chcemy w ten sposób ożywić naszą scenę młodzieżową. Chcemy włączać w jej działalność młodych radomskich artystów. W "Arce" mile widziane są te osoby, które chciałyby zaistnieć na naszej scenie. Na koncerty zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia. Odbywają się one w kawiarence – powiedział Rafał Graczyk z SCMO "Arka”.

  Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu powstało w roku 2002 i wyrosło na bazie Katolickiego Centrum Młodzieży "Arka", działającego od 1999 roku. Prowadzi szeroko rozumianą działalność edukacyjno-wychowawczą, charytatywną, kulturalno-oświatową na rzecz głównie dzieci i młodzieży. Inspiruje, aktywizuje, wspiera społeczność lokalną w podejmowaniu różnych inicjatyw na rzecz dobra wspólnego. Stowarzyszenie wychowuje młodzież poprzez pracę, angażując w młodzieżowy wolontariat, propagowanie bogatej oferty edukacji pozaszkolnej (np. zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczne, literackie, komputerowe i inne), funduje stypendia uzdolnionej młodzieży, organizuje konkursy grantowe, prowadzi kuchnię i stołówkę, gdzie bezpłatnie dożywia dzieci i młodzież.

    Hubert Sikorski grał na akordeonie klawiszowym. Na guzikowym rozpoczął grę przed rokiem
  Krystyna Piotrowska /GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół