• facebook
 • rss
 • Złote Kule za wielkie serce

  Marta Deka

  dodane 17.12.2013 21:52

  "Złote Kule" Caritas Diecezji Radomskiej przyznaje w trzech kategoriach: darczyńca, świadectwo i współpraca. W ten sposób organizacja nagradza osoby i instytucje za bezinteresowną pomoc tym, którzy znaleźli się w potrzebie.

  Statuetki trafiły do rąk wyróżnionych podczas spotkania opłatkowego diecezjalnej Caritas, który odbył się 17 grudnia w Resursie Obywatelskiej. Wręczali je: bp Henryk Tomasik, dyrektor Caritas ks. Grzegorz Wójcik i wicedyrektor ks. Robert Kowalski.

  W kategorii darczyńca nagrodę otrzymali Agnieszka i Ronald Woudenbergh z Holandii. Pani Agnieszka jest radomianką. W 2000 r. wyjechała do Holandii, tam wyszła za mąż. Wspólnie z mężem w 2009 r. zainicjowali akcję zbiórki ubrań, zabawek i mebli dla potrzebujących osób w Polsce.  Do tej pory zorganizowali 13 transportów darów. Dzięki nim został umeblowany Dom Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim. Meble trafiły też do ponad 40 potrzebujących rodzin. Doposażone były też dzieci, które wychodziły z placówki. Myśl, że osoby potrzebujące otrzymują te rzeczy, napełnia ich radością. Są wdzięczni Panu Bogu za wszystko to, czego doświadczyli w ciągu tych czterech lat.

  W kategorii współpraca statuetka trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, które od 6 lat aktywnie współpracuje z parafiami w naszej diecezji, a od 2 lat z radomską Caritas prowadzi akcję "Podaruj kroplę miłości". Tylko w tym roku w ramach kampanii uzyskano 1033 litrów krwi. Statuetkę odebrał dyrektor  RCKiK Józef Waniek. - Nie wiem, czy zasłużyłem na tę nagrodę. Ale cenię to wyróżnienie. Mamy już sto ekip zaangażowanych w kampanię "Podaruj kroplę miłości". Regionalne centra, których jest 21 w Polsce, zakończyły akcję. My ją wciąż kontynuujemy - powiedział.

  W kategorii świadectwo "Złotą Kulę" otrzymała Monika Wężyk, która od ponad 10 lat jest wolontariuszką w Świetlicy Socjoterapeutycznej prowadzonej przez Caritas. Spośród podopiecznych wyławia i kształtuje plastyczne talenty. - Jeśli do tego weźmiemy codzienną działalność pani Moniki jako wolontariuszki Hospicjum Królowej Apostołów i fakt, że cała ta praca podbudowana jest głębokim życiem religijnym, to możemy powiedzieć o niej z pełną odpowiedzialnością: Oto prawdziwy świadek, który robi wszystko z miłością dla miłości - tak swój wybór uzasadnili jurorzy.

  Dyrektor Caritas ks. Grzegorz Wójcik podziękował wyróżnionym za dar otwartego serca na krzywdę bliźniego i niedostatek. Za pomoc tym, którzy nie poradzili sobie z problemami egzystencjalnymi, znaleźli się na życiowym zakręcie i nie umieją odnaleźć właściwej drogi.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół