• facebook
 • rss
 • W Tobie jest światło i pokój

  md

  dodane 27.12.2013 14:16

  W Publicznym Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Stromcu odbyła się szkolna wigilia. Uczniowie odwiedzili też podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu.

  - Tegoroczne spotkanie wigilijne przebiegło pod hasłem; "W Tobie jest światło i pokój". Podczas tego spotkania odwoływano się do wspomnień Polaków, dla których Boże Narodzenie, a szczególnie wigilijny wieczór był najpiękniejszym, najbardziej ulubionym, radosnym i rodzinnym świętem. Przypomniano również obyczaje i tradycje charakterystyczne dla danego regionu Polski. Recytacje wierszy przeplatane były śpiewem kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru. Na ręce dyrektor Anny Mrozińskiej prowadzący spotkanie przekazali świecę symbolizującą Jezusa - Światłość prawdziwą. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni w miłej i radosnej atmosferze dzielili się opłatkiem, składając sobie najserdeczniejsze życzenia - mówi katechetka Monika Mazan.

  Świąteczne spotkanie zgromadziło w sali gimnastycznej całą społeczność szkolną. Wśród zaproszonych gości byli: wikariusz parafii w Stromcu ks. Łukasz Dybus, wójt gminy Stromiec Krzysztof Stykowski, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele.

  Uczniowie biorący udział w przedstawieniu i przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu "Nie jesteś sam" pod opieką Moniki Mazan i Magdaleny Wieczorek udali się też do Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. Na ręce pracowników DPS-u przekazali życzenia świąteczne oraz liczne upominki. - Na zakończenie spotkania wszyscy połamali się opłatkiem, a młodzież życzyła wszystkim, byśmy w codziennym życiu umieli oddzielać światło od ciemności, a dobro od zła. Spotkanie to wywołało wiele wzruszeń na twarzach pensjonariuszy oraz młodzieży gimnazjalnej - dodaje pani Monika.

    Wszyscy podzielili się opłatkiem
  Archiwum szkoły


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół