• facebook
 • rss
 • Wielkopostne misteria w Kałkowie-Godowie

  md

  dodane 20.03.2014 13:00

  W okresie Wielkiego Postu w każdą sobotę o 15.30 i 18.00 w Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie wystawiane są Misteria Męki Pańskiej. Na scenie w Auli Jana Pawła II występują aktorzy amatorzy z Teatru Dramatycznego im. ks. inf. Czesława Wali.

    Choć aktorami są amatorzy, grają naprawdę profesjonalnie
  Br. Przemek Rębowski
  - Misterium Męki Pańskiej na stałe wpisało się w wielkopostną tradycję Sceny Teatru. Tegoroczna, już 41. edycja, posiada nową obsadę, wzbogaconą o nowych aktorów: br. Tomasza Nowaka oraz braci postulantów Łukasza Preihsa i Bartosza Kozakiewicza ze Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego oraz młodego aktora z sąsiedniej parafii. Ta wciąż zmieniająca się obsada dodaje spektaklowi świeżości i sprawia, że ta historia sprzed 2 tysięcy lat przedstawiana jest w nieco inny, bardziej zrozumiały dla współczesnego widza sposób - mówi br. Przemek Rębowski.

  Br. Łukasz, zapytany o odczucia, jakie towarzyszyły mu podczas pierwszego występu, przyznał, że największą trudność sprawiło mu wcielenie się w postać faryzeusza. - Stając przed Jezusem jako faryzeusz, byłem zmuszony do zadawania Mu cierpienia słowem i czynem. Sytuacja ta uświadomiła mi, jak wielkie cierpienia sprawiają Jezusowi grzechy przeciwko miłości. Mój udział w Misterium jest dla mnie radością, ponieważ w ten sposób mogę włączyć się dzieło ewangelizacji oraz życie parafialne - powiedział.

  Szczegółowe informacje o misterium i biletach można uzyskać pod numerem telefonu 41 272 18 88.

    Kontynuatorem dzieł zapoczątkowanych przez ks. inf. Czesława Walę jest obecny kustosz ks. Zbigniew Stanios
  Br. Przemek Rębowski


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół