• facebook
 • rss
 • Dla integracji i równych boisk

  Marta Deka

  dodane 27.05.2014 18:55

  Festyn był okazją do dobrej zabawy, integracji i współpracy szkoły ze społeczeństwem lokalnym.

  Przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 20 im. Obrońców Pokoju w Radomiu odbył się festyn rodzinny. Do udziału w nim zaproszeni zostali okoliczni mieszkańcy. - Takie festyny organizujemy praktycznie co roku. Chodzi o dobrą zabawę i integrację szkoły ze społeczeństwem lokalnym. Jednak dzisiejszemu festynowi przyświeca jeszcze jeden bardzo ważny cel. Złożyliśmy projekt do budżetu obywatelskiego na rok 2015 na modernizację infrastruktury sportowej, która znajduje się na terenie szkoły. Podczas tej imprezy można będzie oddać na niego głos - mówi dyrektor szkoły Małgorzata Kotlimowska.

  Modernizacji wymagają boiska, bieżnia i skocznia. Ich złe nawierzchnie odstraszają uczniów od aktywnego uczestnictwa w zajęciach sportowych. Jeśli uda się zrealizować projekt, z kompleksu sportowego będą korzystać też okoliczni mieszkańcy. W pobliżu nie ma miejsca, gdzie można by było aktywnie spędzać czas i propagować zdrowy styl życia. Za przyjęciem tego projektu do realizacji głosować można do 10 września, również drogą elektroniczną.

  Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. Brały udział w konkursach, zajęciach sportowych, na scenie mogły zaprezentować swoje umiejętności. Był pokaz mody ekologicznej. - Każda klasa przygotowała krótki program. Nasi uczniowie bardzo chętnie angażują się w życie szkoły i osiedla. Duży wkład w przygotowane festynu mieli rodzice, ale zaangażowanie dzieci jest niesamowite. Do nas tylko należy pokierowanie tymi młodymi talentami - mówi nauczycielka muzyki Małgorzata Gałkowska.

    Podczas imprezy można było oddać głos na realizację projektu modernizacji boisk szkolnych
  Marta Deka /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół