• facebook
  • rss
  • Stolica europejskiego folkloru

    ks. Zbigniew Niemirski

    dodane 18.06.2014 15:57

    Start imprezy w czwartek 19 czerwca o 17.00. Wieki finał - parada ulicą Biernackiego - w niedzielę 22 czerwca o 18.00. Gwiazdą festiwalu będzie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", który da koncert w MDK w piątek o 18.00.

    Wystąpią zespoły z całej Polski oraz z Grecji, Litwy, Węgier, Białorusi, a nawet Senegalu.

    Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dzielna oraz Miejski Dom Kultury w Opocznie. Gospodarzem zaś - Zespół Pieśni i Tańca "Tramblanka".

    - Festiwal to szczególne wydarzenie kulturalne, które z roku na rok cieszy się większą popularnością, zarówno wśród mieszkańców naszego regionu, jak i wśród zagranicznych gości. Jest to doskonała okazja do promocji Opoczna, województwa i kraju. To także możliwość przybliżenia kultury, tradycji i historii narodów, których reprezentantów będziemy gościć - informuje Miejski Dom Kultury.

    "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym festiwalu.

    PROGRAM:

    19 czerwca (czwartek)
    17.00 - sesja zdjęciowa przy MDK
    17.15 - konferencja prasowa w MDK
    17.45 - parada zespołów festiwalowych
    18.00 - koncert inauguracyjny festiwalu w MDK (bezpłatne bilety wstępu do odbioru w MDK - liczba miejsc ograniczona)

    20 czerwca (piątek)
    12.30 - Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Pilica Tańcem i Pieśnią Malowana” w MDK
    12.45 - zespół ludowy ”Spod Diablej Góry” - gmina Aleksandrów
    13.00 - warsztaty twórczości artystycznej
    13.00 - zespół ludowy ”Królowianki” - gmina Inowłódz
    13.15 - zespół ludowy ”Jedność” - gmina Mniszków
    13.30 - zespół ludowy ”Sitowianki” - gmina Opoczno
    13.45 - zespół ludowy ”Bukowianki” - gmina Opoczno
    14.00 - zespół ludowy ”Kraśniczanki” - gmina Opoczno
    14.15 - zespół ludowy ”Wolowianki” - gmina Opoczno
    14.30 - zespół folklorystyczny ”Słowiki” - gmina Sławno
    14.45 - zespół ludowy ”Smardzewianie” - gmina Tomaszów Maz.
    15.00 - zespół folklorystyczny ”Róża” - gmina Sławno
    15.15 - przerwa
    15.30 - Zespół Pieśni i Tańca ”Mali Lubochnianie” - gmina Lubochnia
    15.45 - Zespół Pieśni I Tańca ”Mali Smardzewianie” - gmina Tomaszów Maz.
    16.00 - Zespół Pieśni i Tańca ”Tramblanka” - gmina Opoczno
    16.15 - Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca ”Ciebłowianie” - gmina Tomaszów Maz.
    16.30 - Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca ”Kuniczanka” - gmina Sławno
    16.45 - Zespół Pieśni i Tańca ”Tramblanka”, grupa dorosła - gmina Opoczno
    17.00 - Zespół Pieśni i Tańca ”Ciebłowianie”, grupa dorosła - gmina Tomaszów Maz.
    17.30 - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów. Występy zwycięskich zespołów
    18.00 - koncert Zespołu Pieśni i Tańca ”Śląsk” w MDK
    18.00 - koncerty wyjazdowe zespołów festiwalowych

    21 czerwca (sobota)
    12.00 - Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych ”Pasiaczek”
    11.45 - Laureat Przeglądu ”Pilica Tańcem i Pieśnią Malowana”
    12.00 - Zespół Pieśni i Tańca ”Cekinki” - region opoczyński
    12.10 - Zespół Pieśni i Tańca ”Markusy” - Podkarpacie
    12.15 - Zespół Pieśni i Tańca ”Mały Łańcut” - Podkarpacie
    12.20 - Zespół Pieśni i Tańca „Porabianie” - Kraków wschodni
    12.40 - Zespół Pieśni i Tańca ”Markusy” - Podkarpacie
    12.50 - Zespół Pieśni i Tańca ”Mały Łańcut” - Podkarpacie
    13.00 - Zespół Pieśni i Tańca ”Powiśle” - region powiślański
    13.15 - Zespół Pieśni i Tańca ”Powiśle” gr. II - region powiślański
    13.25 - Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny ”Duża Okrasa” - region świętokrzyski
    13.40 - Zespół Ludowy ”Ożarowiccy” gr. młodzieżowa - region mazowiecki
    13.55 - Zespół Ludowy ”Ożarowiccy” gr. młodsza - region mazowiecki
    14.05 - przerwa
    14.45 - Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ”Kłomnickie Płomyczki” - region śląski/częstochowski
    15.00 - Zespół Pieśni i Tańca ”Szczecinianie” - region zachodniopomorski
    15.15 - Zespół Pieśni i Tańca ”Kalina” - region łowicki
    15.25 - Zespół Pieśni i Tańca ”Zamojszczyzna” gr. I - region lubelski
    15.35 - Zespół Pieśni i Tańca ”Zamojszczyzna” gr. II - region lubelski
    15.40 - Zespół Pieśni i Tańca ”Golądkowo” - Puszcza Zielona i północne Mazowsze
    15.55 - Zespół Pieśni i Tańca ”Zamojszczyzna” gr. I - region lubelski
    16.05 - Zespół Pieśni i Tańca ”Nowa Huta” - Kraków wschodni
    16.15 - Zespół Pieśni i Tańca AGH ”Krakus” - region krakowski
    16.25 - Zespół Pieśni i Tańca ”Poznań” AWF - region wielkopolski
    16.40 - Laureat Przeglądu ”Pilica Tańcem i Pieśnią Malowana”
    ok. 17.15 - ogłoszenie wyników
    15.00-21.00 - Dzień Wielu Kultur (plener) - prezentacja kultury, tradycji i kuchni poszczególnych krajów - plac obok MDK.
    - warsztaty regionalnej twórczości ludowej  "Poleczka zabiera dzieci w świat”
    - zabawy dla najmłodszych
    - nauka tańców międzynarodowych
    - wspólne śpiewanie
    - zabawa folkowa

    22 czerwca (niedziela)
    18.00 - parada zespołów ulicą Biernackiego
    18.40 - koncert finałowy festiwalu w MDK (bezpłatne bilety wstępu do odbioru w MDK - liczba miejsc ograniczona)

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół