• facebook
 • rss
 • O (nie)obecności Boga

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 29.06.2014 21:07

  "Świat chce Pana Boga uczynić wielkim nieobecnym" - te słowa Jana Pawła II wypowiedziane na krakowskich Błoniach przypomniał bp Henryk Tomasik.

    Na spotkanie kapłani przybyli z różnych stron diecezji
  ks. Zbigniew Niemirski /GN
  - Świat czyni to w różny sposób: odrzucając prawdę o Jego istnieniu, walcząc z Panem Bogiem. Ale w tej chwili nasila się inny sposób eliminowania Pana Boga. To eliminowanie sacrum i eliminowanie prawdy o Bogu twórcy porządku moralnego. Świętokradztwa, które się zdarzają, świętokradztwa wobec Chrystusa, krzyża to walka o wyeliminowanie tego, co święte. Tego doświadczamy wszyscy - mówił w homilii nasz ordynariusz. I to przypomnienie stało się podstawą zadania dla duszpasterzy: - W tej chwili wokół nas szaleje wręcz burza związana z różnymi rozwiązaniami wartości moralnych, norm moralnych. Istnieje poważne niebezpieczeństwo, że nasi wierni mogą się pogubić, ale my nie możemy, bo oni potrzebują pewnych przewodników.

    Gościem dnia modlitwy o uświęcenie kapłanów był ks. prof. Janusz Królikowski, dogmatyk z Tarnowa
  ks. Zbigniew Niemirski /GN
  Te słowa padły podczas spotkania w skarżyskim sanktuarium, na które zostali zaproszeni kapłani naszej diecezji. Była to odpowiedź na apel papieża Franciszka, który prosił, by w każdej diecezji został zorganizowany dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.

  Dzień modlitwy rozpoczęła wspólna modlitwa różańcowa, a potem - po wspólnej kawie - wysłuchano konferencji ks. prof. Janusza Królikowskiego dogmatyka z Tarnowa. Centralnym punktem dnia była Msza św. sprawowana w kaplicy ostrobramskiej.

  - Jurek jak zawsze nie zawiódł i udzielił nam gościny, kończąc nasze spotkanie obiadem – mówił o kustoszu sanktuarium, ks. Jerzym Karbowniku jeden z kapłanów i dodał: - To było bardzo potrzebne spotkanie. Ubogaciło nas w wiele treści. Szczególnie mocno utkwiły mi w pamięci słowa ordynariusza, który apelował, byśmy byli ludźmi o dojrzałej osobowości, którzy będą zapatrzeni w Chrystusa i drugiego człowieka.

    Mszy św. w ostrobramskiej kaplicy przewodniczył bp Henryk Tomasik
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół