• facebook
 • rss
 • Tłumy na Dniach Drzewicy

  Marta Deka

  dodane 30.06.2014 14:14

  Na przebudowanym stadionie Gerlacha wystąpił legendarny zespół Dżem, a miejscowa drużyna stoczyła pojedynek z grającą w ekstraklasie Koroną Kielce.

  Dwa dni trwały Dni Drzewicy. Pierwszego dnia od samego rana prowadzone były rozgrywki sportowe. Na boisku rywalizowała młodzież szkolna. Mecz rozegrali też samorządowcy i rodzice. Po raz dziewiąty odbyło się „Spotkanie przyjaciół Drzewicy po latach…”. - Jest to rzecz wyjątkowa. Co roku ponad stu mieszkańców niedużego przecież miasta wraca do siebie, do miejsca, skąd wyjechali w świat, by spotkać się, porozmawiać, powspominać i zobaczyć jak się miasteczko zmieniało - mówi burmistrz Janusz Reszelewski. - W tym roku był potomek Augusta Kobylańskiego, jednego z założycieli Gerlacha. Bardzo cieszy, że co roku coraz więcej osób przyjeżdża ze swoimi dziećmi i wnukami - dodaje.

  Nad zalewem odbyły się sobótki czyli popołudnie z Kupałą. Występowały dzieci, młodzież i zespoły ludowe.

  Drugi dzień związany był z 90. rocznicą powstania miejscowego Klubu Sportowego „Gerlach Drzewica”. -  Na ten jubileusz klub dostaje od samorządu w zasadzie nowy stadion. W tym roku skończyliśmy jego modernizację. Zakres prac obejmował budowę nowych trybun na 1138 miejsc z siedziskami w żółto-niebieskich barwach klubu KS Gerlach. Cały stadion i płyta boiska zostały ogrodzone, pojawiły się nowe bramki, piłkochwyty, boksy dla rezerwowych  zawodników. Został też zbudowany parking - wylicza burmistrz.

  Na otwarcie stadionu mecz towarzyski rozegrały drużyny Gerlacha Drzewicy i Korony Kielc. Goście zwyciężyli 2:1. W przerwie meczu byli i obecni działacze odebrali odznaczenia.

  Na koniec przed publicznością zaprezentowały się miejscowe zespoły. Tradycyjnie nie zabrakło gwiazdy wieczoru. - Co roku na święto miasta staramy się zapraszać znany zespół. Chcemy w ten sposób zapewnić mieszkańcom zabawę na najwyższym poziomie - wyjaśnia Janusz Reszelewski. W tym roku gwiazdą był zespół Dżem, który dał fantastyczny koncert. Wszyscy świetnie się bawili. Nie przeszkodził im w tym nawet ulewny deszcz.

  - Do Drzewicy na święto miasta ściągają tłumy nie tylko mieszkańców, ale i gości. Z jednej strony mieszkańcy potrzebują tego typu spotkań i wspólnego świętowania. Z drugiej jest to promocja naszego miasta. Nie ukrywam, że cieszę się, gdy słyszę poza Drzewicą, że obchody Święta Miasta są robione porządnie, jeżeli chodzi o organizację i na wysokim poziomie, jeżeli chodzi o koncerty muzyczne - dodaje burmistrz.

  Patronem medialnym imprezy był "Gość Niedzielny".

    Mecz z nowych trybun razem z burmistrzem oglądali fani futbolu
  Marta Deka /GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół