• facebook
 • rss
 • 750 lat miasta. Jest co świętować

  Krystyna Piotrowska

  dodane 07.07.2014 23:34

  Chcieli przebiec 750 kilometrów, na 750 lat swojego miasteczka. Szło im tak dobrze, że przebiegli 882 km.

  Ta dwudniowa impreza rozpoczęła się Dniem Sportu i Rekreacji, który odbył się pod hasłem "3 x 30 x 130", czyli 3 razy w tygodniu 30 minut sportu czy aktywności fizycznej przy tętnie minimum 130, a będziesz żył zdrowo. Wśród sportowych konkurencji były finał sztafetowego biegu "750 km na 750-lecie miasta Skaryszewa", wyścig kolarski, turnieje siatkówki plażowej, turniej łuczniczy, pokazy krav magi i aerobiku.

  Drugi dzień obchodów rozpoczęła Regionalna Wystawa Koni w Stadninie "Hubertus". Później na scenie, która tradycyjnie została ustawiona na miejskim stadionie, można było wysłuchać koncertu sobowtóra Maryli Rodowicz, śpiewał też Andrzej Rybiński i koncertował zespół Big Cyc.

  – Te dni wpisują się w całoroczne obchody jubileuszu 750. rocznicy nadania Skaryszewowi praw miejskich. Rocznicowe obchody rozpoczęły się już w sylwestrowy wieczór. Spotykaliśmy się na wielu imprezach kulturalnych i sportowych, a od środy od 6.00 rano ruszyły Dni Skaryszewa. Rozpoczęło je wspaniałe zjawisko sportowo-rekreacyjno-biegowe, które polegało na tym, że przez 3,5 doby przebiegliśmy 882 km. Chcieliśmy przebiec 750 km dla uczczenia 750. rocznicy nadania praw miejskich. Zgłosiło się około 300 zawodników, mieszkańców miasta i gminy Skaryszew. Biegły całe rodziny. Najmłodszy uczestnik miał niespełna 3 lata, najstarszy – 60. Biegliśmy dzień i noc. Te spotkania, uroczystości budują społeczność obywatelską naszego miasteczka. Każdy znajduje dla siebie miejsce i każdy uczestniczy na tyle, na ile może. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez sponsorów, darczyńców. To jeden z elementów integracji naszego miasteczka i naszej gminy. Coroczne spotkania w Skaryszewie na stadionie taką rodzinę skaryszewską budują. Ten rok jest pełen wrażeń i doświadczeń, sądzę, że przynosi ogromny pożytek dla mieszkańców naszej gminy. Cieszymy się, że możemy po raz kolejny spotkać się i wspólnie tworzyć coś dla naszej gminy – powiedział burmistrz Skaryszewa Ireneusz Kumięga.

  Na stadionie podczas tych uroczystości spotykały się całe rodziny. Wspólnie bawiono się przy dobrej muzyce, a na najlepszych finalistów sportowych rozgrywek czekały nagrody od sponsorów i dyplomy.  – To jest wielka sprawa, że są takie spotkania, jak to dzisiejsze. Jak powiedział burmistrz, ta rodzina skaryszewska tworzy się, integruje w czasie takich spotkań. To prawda. Przyjeżdżamy z różnych miejsc w Polsce, ale to tu są nasze korzenie. Mamy okazję odświeżyć znajomości. To też okazja do uczestnictwa w sportowych zmaganiach, a to z kolei służy promocji zdrowia – mówi Lucyna Wiśniewska, dyrektor sanepidu w Radomiu i prezes "Środowiska Inicjatywa". Pani Lucyna urodziła się w Skaryszewie i zawsze bardzo chętnie do tego miasta wraca.

  Na Dni Skaryszewa zaprosili Rada Miejska w Skaryszewie, Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół