• facebook
  • rss
  • Nasze „złotka”

dodane 31.07.2014 00:00

I tym razem młodzi sportowcy i ich opiekunowie nie zawiedli. Tradycyjnie stanęli na podium.

Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie odbyła się po raz 26. Imprezę tę organizuje Stowarzyszenie „Prafiada” im. św. Józefa Kalasancjusza, prowadzone przez ojców pijarów przy sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach. Założycielem Parafiady był o. Józef Joniec, zmarły tragicznie w smoleńskiej katastrofie. W Parafiadzie uczestniczyła młodzież z 8 krajów: Polski, Łotwy, Ukrainy, Litwy, Niemiec, Białorusi, Rosji i Uzbekistanu. W sumie 1360 osób.

Po raz 5. uczestnikami Parafiady byli zawodnicy i zawodniczki MPKS Zwoleń. Na przestrzeni lat zawodnicy z tego klubu 7-krotnie stanęli na podium. Tym razem zawodniczki zajęły II miejsce w piłce siatkowej w kategorii liceum, III miejsce w piłce plażowej oraz I miejsce w piłce koszykowej w tej samej kategorii. Opiekunowie również brali udział w zawodach. Andrzej Ostrowski zajął dwa III miejsca w pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym i klasycznym. Najmłodszy uczestnik Parafiady Adam Ostrowski zajął IX miejsce w pływaniu na dystansie 25 m stylem dowolnym i klasycznym. Angelice Giermasińskiej przypadło IV miejsce w ringo w kategorii liceum, a Karolina Markiewicz zajęła w tej dyscyplinie V miejsce w kategorii gimnazjum. Opiekunami, a zarazem trenerami młodych zawodników są Stanisław Kwaśnik i Andrzej Ostrowski. – Należy nadmienić, że udział i sukcesy naszych „złotek” to zasługa Urzędu Gminy oraz całego zarządu klubu – podkreśla A. Ostrowski.