• facebook
 • rss
 • W mundurach do Królowej Polski

  Marta Deka

  dodane 14.08.2014 20:56

  Na pątniczy szlak wyruszyli też żołnierze z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu wraz z rodzinami.

  Pielgrzymka Wojskowa z Warszawy do Częstochowy odbyła się już po raz 23. Od dziesięciu lat włączają się w nią żołnierze z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. - Pielgrzymujemy w umundurowaniu polowym w grupie czarno-brązowo-zielonej. W tym roku na pątniczy szlak wyruszyło ok. 600 żołnierzy z całej polski z różnych jednostek i różnych formacji oraz ok. 50 żołnierzy ze Słowacji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Litwy, Chorwacji i Białorusi.

  Z radomskiej jednostki pielgrzymowało 20 osób - 11 żołnierzy, pracownik wojska oraz 8 członków rodziny - mówi chor. Piotr Kacpura z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. - Jak co roku nasze serca mocniej biją na pielgrzymim szlaku w Smardzewicach. Tam Mszę św. odprawia nasz ordynariusz bp Henryk Tomasik - dodaje.

  Na rozpoczęcie pielgrzymki Eucharystii w Katedrze Polowej przewodniczył bp Józef Guzek. - To piękny zwyczaj, gdy człowiek wyruszając w drogę czyni znak krzyża i prosi Boga o błogosławieństwo. Ta Msza św. jest takim czasem prośby o błogosławieństwo na wędrówkę po to, by zyskać coś w sferze ducha - powiedział w homilii.

  Na pątniczym szlaku codziennie modlili się o pokój na świecie. Powierzali też swoje rodziny. Dziękowali za wszelkie łaski. - Nie wszyscy nasi koledzy mogli pielgrzymować. Obowiązki służbowe im na to nie pozwalały, dlatego prosili nas o modlitwę w ich intencjach - mówi chor. Kacpura.

  13 sierpnia pielgrzymi dotarli na Przeprośną Górkę. Tam, obok sanktuarium św. o. Pio, rozbili obozowisko. Dzień później Mszy św. przewodniczył bp Józef Guzek. W homilii powiedział: - Podczas wielu dni wędrówki, modlitwy i słuchania Słowa Bożego otwieraliście wasze oczy i uszy. Ufam, że wszyscy zyskaliście łaskę przemiany waszych umysłów i serc. Inne jest spojrzenie na życie osobiste, rodzinne i zawodowe.

  Pierwsza Pielgrzymka Wojskowa na Jasną Górę wyruszyła w 1991 r. wraz z Warszawską Pielgrzymką Pieszą. Od ośmiu lat z Polakami pielgrzymują żołnierze innych państw.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół