• facebook
 • rss
 • Wnioski jeszcze można składać

  Marta Deka

  dodane 22.08.2014 12:30

  Radomskie rodziny plus, czyli posiadające co najmniej trójkę dzieci, chętnie sięgają po udogodnienia wynikające z samorządowego programu Karta Rodzina Plus. Wciąż przybywa nowych uczestników.

  Kartę Rodzina Plus odebrało do tej pory już ponad 600 rodzin, a na rozpatrzenie oczekuje kilkaset kolejnych wniosków. W Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego kolejni uprawnieni wciąż takie wnioski mogą składać.

  - Przypomnijmy, że Program Karta Rodzina Plus przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej trojgiem dzieci. Jego podstawowym celem jest wsparcie rodzin wielodzietnych i zwiększenie szans rozwojowych i życiowych pochodzących z nich dzieci i młodzieży, a także kreowanie pozytywnego wizerunku tych rodzin. Jest to element realizowanej na naszym lokalnym szczeblu polityki prorodzinnej i przeciwdziałania niekorzystnej sytuacji demograficznej Radomia. Polega on na umożliwieniu osobom nim objętym korzystania z katalogu ulg, zniżek i preferencji. Dzięki nim członkowie rodzin wielodzietnych mogą aktywniej niż dotąd uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta i korzystać z obiektów sportowo-rekreacyjnych, a także ulgowych opłat za przejazdy komunikację miejską - informuje Ryszarda Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Kancelarii Prezydenta.

  Swój akces do gminnego programu zgłaszają także lokalne firmy, które w odpowiedzi na apel prezydenta Andrzeja Kosztowniaka wspierają politykę prorodzinną. Na ulgi posiadacze Karty Rodzina Plus mogą liczyć w takich przedsiębiorstwach usługowych czy sklepach, jak: Foto-Sentia Krzysztof Rachalski, Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny „ Emaus”, Centrum Zabaw dla Dzieci „Hula Park”, Praktiker, Myjnia samochodowa przy ul. Wierzbickiej 78, „Jedynka” przy ul. Piłsudskiego, Impero Bocheński, Aquapark przy Galerii Słonecznej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, Supermarket „Piotr i Paweł” przy al. Józefa Grzecznarowskiego, Foto BiM przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej.

  Wypełniony i podpisany wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, pok. 180 (wejście od ul. Niedziałkowskiego) w godzinach 7.30-15.30. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 48 36 20 945, 48 36 20 942, lub adresem e-mail: zdrowie@umradom.pl oraz tutaj.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół