• facebook
 • rss
 • Święci wyruszą w miasto

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 27.10.2014 20:20

  31 października o 20.00 rozpocznie się I Noc Świętych, której przyświeca hasło: "Wszyscy święci balują w niebie".

  - Wieczorem ostatniego dnia października w pięciu kościołach Radomia organizujemy I Noc Świętych. Są to kościoły w centrum miasta: garnizonowy, ojców bernardynów, ojców jezuitów, fara i kościół pw. św. Wacława na Starym Mieście. W każdym z nich będą inscenizacje związane ze świętymi. W każdym z nich będzie można zbierać pieczątki do paszportu do nieba. Później, około 22.00 na Rynku z koncertem wystąpi zespół Radom Gospel. Po każdym utworze wyemitujemy świadectwa znanych ludzi o ich ulubionych świętych. Usłyszymy między innymi bramkarza z kadry piłki ręcznej Sławomira Szmala, dziennikarza Krzysztofa Ziemca, piosenkarza Szymona Wydrę, prezydenta Andrzeja Kosztowniaka i naszego ordynariusza bp. Henryka Tomasika - mówi ks. Gabriel Marciniak, proboszcz parafii pw. MB Bolesnej, jeden z głównych organizatorów wieczoru.

  Po koncercie rozpocznie się procesja na cmentarz przy ul. Limanowskiego. Będą w niej niesione relikwie świętych. Kilkanaście relikwiarzy opuści radomskie kościoły i zostanie zaniesione na nekropolię, gdzie o północy rozpocznie się Pasterka ze wszystkimi świętymi. - Będziemy nieśli relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Jadwigi, św. Jana Pawła II, św. Franciszka, bł. Honorata Koźmińskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Kingi. Chcemy pokazać, że oni są dla nas wzorem budowania naszej świętości. Wyrazimy też wiarę w to, że na naszych cmentarzach także spoczywają święci, choć o tym nie wiemy. Serdecznie zapraszamy - zachęca ks. Marciniak. Pytany, czy ”I Noc Świętych” nie jest jakąś konkurencją dla Halloween, uśmiecha się i mówi: - Uroczystość Wszystkich Świętych jest starsza. Musimy o tym przypomnieć.

  Na imprezę zapraszają Rada Rycerzy Kolumba 15 216 im. św. Kazimierza, parafia Matki Bożej Bolesnej na radomskim os. Obozisko oraz Urząd Miejski. Organizatorzy zapewniają, że po Mszy św. uczestnicy zostaną odwiezieni czterema autobusami do różnych osiedli Radomia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • lugawoni
   28.10.2014 11:16
   Księże Gabrielu,

   Świetny (Święty) pomysł!
   Pozdrowienia od kolegi ze szkoły średniej.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół