• facebook
 • rss
 • Caritas: Nasi podopieczni to nasza rodzina

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 23.12.2014 21:46

  - To dzięki Wam, Drodzy Diecezjanie, Waszej ofiarności i gotowości niesienia wsparcia możemy otrzymaną pomoc sprawiedliwie rozdzielać między najbiedniejszych - mówi ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas.

  Pracownicy Caritas, jak i w inne dni przygotowali obiad dla swych podopiecznych. Ale ten miał inny charakter. Była to wigilijna wieczerza połączona z życzeniami przy łamanym opłatku. - W związku z tym, że Boże Narodzenie to święta rodzinne, a nasi podopieczni to nasza rodzina osób, którym pomagamy, każdego roku zapraszamy ich na wspólne spotkanie wigilijne. Pragniemy być z nimi, złożyć życzenia, spożyć z nimi posiłek i na koniec obdarować ich paczkami. Chcemy, by poczuli się potrzebni i kochani - mówi ks. Wójcik.

  Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia dyrektor radomskiej Caritas składa także życzenia wszystkim diecezjanom, którzy wspierają pracę dobroczynną:   Wigilię rozpoczęło odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu
  Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

   - Jesteśmy świadomi, że to, co czyni radomska Caritas, nie byłoby możliwe bez ofiarnego serca i wsparcia diecezjan. To dzięki Wam, Drodzy Diecezjanie, Waszej ofiarności i gotowości niesienia wsparcia możemy otrzymaną pomoc sprawiedliwie rozdzielać między najbiedniejszych. Jesteście naszymi przyjaciółmi. Zachęcam do dalszej współpracy, a Święta Bożego Narodzenia niech będą czasem pokoju i miłości oraz świadomości, że waszym wsparciem pomogliście przeżyć te święta innym - mówi ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas.

  Na Wigilię Caritas w siedzibie instytucji przy ul. Kościelnej w Radomiu oraz w jadłodajni przy ul. Grzybowskiej przygotowano ponad 300 posiłków i tyleż paczek.

  - Fundusze na bożonarodzeniowe paczki pochodzi ze zbiórek przedświątecznych. Część darów żywnościowych dokupiliśmy ze środków własnych. Nasi podopieczni otrzymali na święta olej, mąkę, cukier, konserwy i herbatę - informuje Anna Lis, sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej.

    Po wspólnym łamaniu się opłatkiem rozpocznie się wydawanie posiłku. Pierwsza była zupa grzybowa
  Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
    Przygotowanie do Wigilii w kuchni Caritas rozpoczęło się kilka godzin wcześniej
  Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół