• facebook
 • rss
 • Kiedy dokonuje się Boże Narodzenie?

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 25.12.2014 22:41

  Ono - zdaniem bp. Henryk Tomasika - dokonuje się wówczas, gdy Ewangelia kształtuje nasz styl życia.

  Budujący się kościół na radomskim Sadkowie jest jedyną świątynią naszej diecezji, która została dedykowana św. Janowi Pawłowi II. Sama parafia, pierwotnie pod wezwaniem śś. Cyryla i Metodego, została erygowana ćwierć wieku temu przez bp. Edwarda Materskiego. I to na jej terenie leży lotnisko Sadków, gdzie 4 czerwca 1991 r. Jan Paweł II przewodniczył Mszy św., rozpoczynając wizytę w Radomiu. Pierwszym proboszczem parafii, organizatorem wspólnoty i budowniczym kaplicy pw. śś. Cyryla i Metodego był ks. Mieczysław Głogowski, dziś proboszcz opoczyńskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Obecny proboszcz ks. Dariusz Olender rozpoczął budowę kościoła i wystarał się o dodanie do patronów kościoła św. Jana Pawła II.

  Podczas tegorocznej Pasterki na Sadkowie bp Tomasik dziękował za 25 lat parafii. - To był piękny zryw wiary. Bogu dziękujemy za dar wiary i dar współpracy, bo wielkim skarbem Kościoła w Polsce jest współpraca wiernych i duszpasterzy wokół Bożych spraw - mówił ordynariusz.

  Bp Tomasik w homilii podkreślił, że Boże Narodzenie dokonuje się wówczas, kiedy przyjmujemy Boże światło jako drogowskaz i gdy Ewangelia kształtuje nasze serca, umysły i nasz styl życia oraz wartościowanie. - Boże Narodzenie dokonuje się wówczas, kiedy przyjmujemy Chrystusa w Jego sakramentach świętych. Boże Narodzenie dokonuje się, gdy stajemy przy ołtarzu i przyjmujemy Chrystusa w Komunii św., gdy budujemy wspólnotę wiary, by była znakiem działania Boga w świecie - zaznaczył.

  Warto tutaj zaznaczyć, że tegoroczna Pasterka była pierwszą, jaką bp Tomasik sprawował poza katedrą od czasu objęcia 5 lat temu rządów w diecezji radomskiej.

  - Przez lata zmagań z różnymi przeciwnościami, ale i z wielkim zapałem ducha i wiarą w sercu, Bóg się rodził w tym miejscu, w ludzkich sercach tworzących zręby wspólnoty parafialnej. Naszym marzeniem jest budowa nowego kościoła, dlatego z wielkim poświęceniem wznosimy mury tej świątyni - mówił ks. Olender.

    Projekt kościoła pw. św. Jana Pawła II na radomskim Sadkowie
  Archiwum parafii

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół