W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, ulicami Radomia, Kozienic, Pionek, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej i Szydłowca przejdą Orszaki Trzech Króli.
W Orszakach Trzech Króli z roku na rok uczestniczy coraz więcej ludzi. Pełen kolędowego śpiewu tłum na ulicach staje się już wydarzeniem, w którym uczestniczą dziesiątki tysięcy osób - całe rodziny, stowarzyszenia, organizacje, wspólnoty parafialne i pojedynczy ludzie.
W Radomiu orszak wyruszy już po raz czwarty. O 11.00. w kościele farnym bp Henryk Tomasik będzie przewodniczył Mszy św. Po niej w południe orszak, który poprowadzą Trzej Królowie w asyście ułanów, ruszy z rynku. Tam już od 11.30 będą rozdawane korony i śpiewniki. Na trasie odgrywane będą scenki przygotowane przez młodzież. Pierwsza na rynku, kolejna przy kościele ojców bernardynów, potem przy ul. Witolda, na pl. Konstytucji 3 Maja, przy ul. Piłsudskiego i ostatnia na pl. Corazziego.
Podczas orszaku Rycerze Kolumba będą zbierać dobrowolne datki na misje. Na koniec uczestnicy pokłonią się Jezusowi w szopce betlejemskiej, która zostanie ustawiona przy Urzędzie Miejskim. - Dla nas ważne jest, by mimo różnic politycznych czy światopoglądowych pokłonić się Chrystusowi w betlejemskiej szopce. Chcemy też razem z rodzinami przeżywać radość Bożego Narodzenia - mówi ks. Gabriel Marciniak, inicjator radomskiego orszaku.
O 16.00 w katedrze odbędzie się koncert kolęd i pastorałek.
W Kozienicach Orszak Trzech Króli wyruszy sprzed kościoła pw. Świętego Krzyża. Tam o 13.00 będzie odgrywana pierwsza scenka. Kolejne będą przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego, przy Krytej Pływalni „Delfin” i Kozienickim Domu Kultury. Potem będą błogosławieństwo i wspólne kolędowanie.
W Pionkach orszak rozpocznie się w południe w Ogródku Jordanowskim przy ul. Leśnej od odmówienia modlitwy Anioł Pański. Pół godziny wcześniej kolędy zaczną śpiewać uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, a mieszkańcy otrzymają korony i śpiewniki. Następnie przemaszerują trasą: ul. Leśną, Dębową, Kozienicką, 15 Stycznia, Mickiewicza i al. Jana Pawła II. Orszak zakończy się przed szopką przy Urzędzie Miejskim. Na trasie sześć scenek wystawią uczniowie pionkowskich szkół i harcerzy. Na koniec na wszystkich czekają gorący posiłek i herbata.
Mieszkańcy Starachowic już po raz czwarty wezmą udział w Orszaku Trzech Króli. Początek marszu w samo południe przed kościołem Wszystkich Świętych przy ulicy Radomskiej.
Orszak będzie podążał ulicami Radomską, Konstytucji 3 Maja, Partyzantów, Mrozowskiego, Armii Krajowej. Uczestnicy orszaku tak jak co roku otrzymają korony i śpiewniki. Na zakończenie uroczystości uczestnicy otrzymają gorący posiłek, który przygotują Rycerze Kolumba. Wielbłądy, alpaki, osiołki i inne zwierzęta i tym razem uatrakcyjnią orszak dzięki uprzejmości właścicieli Cyrku Arena Agnieszki i Mirosława Złotorowiczów.
W Skarżysku-Kamiennej orszak rozpoczęcie się o 13.30 przy klasztorze Franciszkanów (Dolna Kamienna). Na uczestników czeka wiele atrakcji. W czasie marszu wezmą udział w inscenizacji Zwiastowania i sceny z królem Herodem. Kolędowaniu towarzyszyć będzie kapela. Wspólny marsz zakończy pokłon Panu Jezusowi w bazylice MB Ostrobramskiej. Uliczne jasełka zakończą się wspólnym kolędowaniem przy szopce w Ostrej Bramie.
W Szydłowcu Orszak Trzech Króli rozpocznie Msza św. o 10.30 w kościele pw. św. Zygmunta. Po niej wyruszy ulicami Radomską, Zamkową i Sowińskiego. Po drodze w 5 miejscach będą sceny w wykonaniu dzieci i młodzieży przygotowane przez nauczycieli i wychowawców. Na rynku uczestnicy wspólnie oddadzą hołd Panu Jezusowi i będą śpiewać kolędy.
W święto Objawienia Pańskiego Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 332 miast w Polsce i 15 za granicą.