• facebook
 • rss
 • Dzienni i zaoczni miłośnicy Biblii

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 12.01.2015 19:33

  - Bardzo się cieszę, że moja córka należy do grona studentów-uczniów Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci. Jej zapał mobilizuje także mnie samą. Ona pyta, a ja staram się znać odpowiedzi. Przez to też jestem taką zaoczną studentką tego uniwersytetu - mówi pani Grażyna.

  Opłatkowe spotkanie Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci przygotował biblista ks. Jacek Kucharski, inicjator i rektor dziecięcej uczelni, moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w naszej diecezji. Wspomogli go alumni, członkowie Koła Kleryckiego Dzieła Biblijnego, a także nauczyciele i rodzice małych studentów. Udział wzięli wykładowcy, studenci-uczniowie oraz opiekunowie.

  - W stajence betlejemskiej małe Dziecię Jezus stało się znakiem dla świata. Hołd złożyli Mu aniołowie, pasterze i mędrcy. Dziecię Jezus czeka na to, aby każdy z nas złożył Mu hołd, wyznał swoją wiarę i także przyszedł z darem swego serca. Ten dar to dar dobrego serca, miłości i dar takiego życia, które będzie znakiem wdzięczności za to, że Pan Jezus przyszedł na ziemię. Życzę wszystkim, aby Pan Jezus błogosławił, pokazywał drogę, dodawał siły i aby każdy z nas całym życiem mógł pokazać, że kocha Pana Jezusa - mówił bp Henryk Tomasik, który przewodniczył Mszy św., a potem poświęcił opłatki, którymi dzielono się na seminaryjnym refektarzu.

  Po życzeniach i wspólnym poczęstunku wszyscy udali się na Aulę Jana Pawła II, gdzie obejrzeli jasełka pt. ”Jest taki dzień”, przygotowane pod kierunkiem s. Bożeny Molendowskiej przez studentów-uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz z parafii pw. Opieki Św. Józefa w Jedlni-Letnisku.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół