• facebook
 • rss
 • Dramatyczny wzrost liczby bezdomnych!

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 23.01.2015 19:26

  Oprócz wzrostu liczby bezdomnych (dwa lata temu było ich w Radomiu 74, obecnie niemal 300), przeraża też to, że wśród bezdomnych jest siedmioro dzieci. Badanie przeprowadzono w tym samym czasie, docierając do placówek pomocowych, jak i do tak zwanych miejsc niemieszkalnych.

  W akcji wzięli udział: Dom Dla Bezdomnych MOPS, Dom Dla Bezdomnych Kobiet i Noclegownia Caritas Diecezji Radomskiej, streetworkerki, „Dobro Czynić” Misja Charytatywna Kościoła Chrystusowego RP, Fundacja Chrześcijańska JHS, szpitale, Areszt Śledczy, Straż Miejska oraz policja.

  - Okazało się, że tego dnia w Radomiu udało się dotrzeć do 287 osób bezdomnych, w tym 239 mężczyzn, 41 kobiet oraz 7 dzieci.

  W placówkach działających w tym mieście przebywało wówczas 98 osób (69 mężczyzn, 22 kobiety i 7 dzieci), w miejscach czasowego pobytu czyli w szpitalach, areszcie śledczym oraz zakładach opiekuńczo-leczniczych - 156 osób - informuje Justyna Piątek z MOPS.

  W pustostanach, ogródkach działkowych i na klatkach schodowych przebywały 33 osoby, 28 mężczyzn i 5 kobiet.

  - Jak wyjaśnia Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, określenie liczby osób bezdomnych jest wstępem do wszelkich dalszych działań, mających ograniczyć negatywne skutki bezdomności. Informacja o liczbie osób bezdomnych przebywających na terenie danej gminy, może być podstawą do podejmowania konkretnych decyzji, np. o wybudowaniu noclegowni czy domu dla osób bezdomnych, a także prowadzenia odpowiedniej polityki mieszkaniowej. Informacja na temat osób bezdomnych na terenie gminy może dać także podstawę do uwzględnienia problemu bezdomności w Gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych - wyjaśnia J. Piątek.


   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: BEZDOMNI

  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Stanisław_Miłosz
   25.01.2015 00:16

   Nuerentowne stocznie, nierentowna kolej, nierentowna poczta, nierentowne szpitale, nierentowne kopalnie, nierentowne szkoły, nierentowne wojsko. Jest coś rentownego? Rząd, prezydent, sejm? Nierentowna Polska, nierentowni Polacy — wygasić!

  • brosaczony
   25.01.2015 22:55
   A moim zdaniem się czepiacie. Spanie na "zielonej łączce" tylko udowadnia, że dzięki rządowi żyjemy na "zielonej wyspie". Chyba zacznę głosować na Polskie Obywatelskie Stronnictwo Ludowe, czy jakoś tak.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół