• facebook
 • rss
 • Tomek Kamiński zaśpiewa w Pionkach

  Marta Deka

  dodane 04.03.2015 13:40

  W najbliższą niedzielę, 8 marca o 19.00, w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 zaśpiewa Tomek Kamiński.

    Podczas koncertu rozprowadzane będą cegiełki, a zebrane pieniądze umożliwią młodym z Kresów Wschodnich udział w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016.

  Dla wielu młodych ludzi z państw Europy Wschodniej i Zakaukazia ŚDM, które już za rok odbędą się w Polsce, to najbardziej dostępne z dotychczasowych spotkań młodych. Jednak wielu z nich nie będzie mogło przyjechać z przyczyn finansowych. Dla Polaków to wyjątkowa możliwość pomocy młodzieży ze Wschodu w zrealizowaniu marzenia o przyjeździe do Polski i udziale w spotkaniu. Dlatego powstał "Bilet dla Brata" - dzieło pomocy pielgrzymom ze Wschodu.

  Tomek Kamiński jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego, określanego jako piosenka autorska. Tworzą go artyści, którzy są autorami tekstów, komponują muzykę i sami wykonują swoje pieśni. Wraz z zespołem składającym się ze znakomitych muzyków jazzowych T. Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto. Wystąpił na Downsview dla około miliona młodych pielgrzymów z całego świata tuż przed spotkaniem z Janem Pawłem II. Śpiewał również na festiwalu "Mahutny Boża" w Mohylewie (Białoruś) oraz w Schio we Włoszech oraz dla Polaków mieszkających w USA.

  Organizatorami koncertu są parafia św. Barbary w Pionkach i Rada Rycerzy Kolumba 15631 im. św. Michała Archanioła w Pionkach.

  Wstęp wolny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół