• facebook
 • rss
 • Zaadoptuj dziecko od zaraz

  Krystyna Piotrowska

  dodane 20.03.2015 10:08

  - Z okazji Dnia Świętości Życia obchodzonego 25 marca organizujemy Marsze dla Życia. Są one świadectwem osób, które szanują życie ludzkie. Z marszem połączone są różne nabożeństwa. W tym roku będzie to już VI Radomski Marsz dla Życia - mówi ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin.

  Do udziału w nim zaproszone są wszystkie ruchy i stowarzyszenia oraz organizacje kościelne. - Prosimy, by uczestnicy marszu mieli ze sobą sztandary czy loga, które będą ich identyfikować. Chodzi o to, by było to świadectwo nie anonimowych, ale konkretnych ludzi - podkreśla ks. Adamczyk.

  Dzień Świętości Życia upowszechnia ideę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na modlitwie przez 9 miesięcy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Osoby, które podejmują się tego dzieła, wpisane są do „Księgi Życia”. Jest w niej już 5500 nazwisk. Wiele osób kolejny raz duchowo adoptuje dziecko, wspierając poprzez modlitwę rodziców, aby nie bali się jego przyjścia na świat.

  - Naszą działalnością dołączamy do wielkiej rzeszy osób w Polsce i na świecie, które bronią życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci przez modlitwę, organizację marszów, pielgrzymki w obronie życia, zbieranie podpisów i pisanie protestów do władz, aby stanowiły prawo chroniące życie ludzkie - mówi Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

  Program obchodów Dnia Świętości Życia

  W niedzielę 22 marca o 17.00 wyruszy sprzed radomskiej katedry VI Radomski Marsz dla Życia. Jego uczestnicy przejdą al. bp. Jana Chrapka i ul. Żeromskiego do kościoła oo. bernardynów. Zakończenie marszu przed figurą Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia.

  W środę 25 marca w kościele oo. bernardynów o 18.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, po nabożeństwie o 18.30 Msza św. z podjęciem dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Eucharystii przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik.

  Po Mszy św. ok. 19.30 procesja ze świecami przejdzie pod pomnik Maryi Matki Życia. Przy pomniku nastąpi zawierzenie dzieła ochrony życia Matce Bożej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół